Babinet.cz  /  Tajemno  /  Pravda, a nic než pravda. Toho se drží komplikovaní Střelci

Pravda, a nic než pravda. Toho se drží komplikovaní Střelci

17.2.2020 - redakce Babinet.cz

Lidé ve Střelci jsou velice zvláštní bytosti. I když dynamické a řízné pojmenování jejich znamení evokuje v člověku představu o přesném zacílení, nebojácnosti, o odvaze a o konání činem, paradoxně tomu tak u Střelců není. Lépe řečeno, se Střelci to není černobílé obecně a člověk si na ně musí trochu zvykat, trochu je pochopit a také trochu přistoupit na jejich posvátná pravidla.

Ctí dlouhodobé cíle

Střelci jsou nesmírně pokorní lidé a dobře ví, že vlastní píle a práce je to, co je může přivést k cíli. Střelec však neriskuje. Byla mu do vínku dána obrovská trpělivost, co se stanovených cílů týče. Proto Střelec dokáže promyšleně postupovat krůček po krůčku za svým cílem, o kterém ale současně ví, že přijde třeba za pět, deset let. A přesto Střelec vytrvá a ve finále už míří najisto.

Bývají nepochopení

Bezprostřední chování si Střelci uchovávají po celý život. A opět paradox. Moudrý Střelec dobře vnímá konvence, umí chodit v tom, co se smí a co ne, ale do společenských pravidel dokáže svou bezprostřednost nezapomenutelným způsobem vklínit. To mu lidé, kteří Střelce dlouhodobě neznají, neumí odpustit. Neví jak reagovat. Střelec totiž vždy pravdu říká a chce ji také slyšet. Lidé pak většinou neví, jestli si dělá Střelec legraci, nebo jestli to myslí vážně, když říká věci, které by vám jiný člověk neřekl. Pro Střelce je jakákoliv pravda ale přirozená úplně stejně, jako dýchání. Proto jeho odpovědi a poznámky působí na okolí nevhodným dojmem a chvíli trvá, než Střelce opravdu pochopíte.

Pleteme si je s podivíny

Střelci nejsou rodilými řečníky. Těmi, a nutno podotknout, že famózními řečníky, se stávají až v průběhu života, kdy jeho velkou část vlastně proposlouchají. Střelci skvěle analyzují, vyzobávají si informace a umí s nimi pracovat. Nemají potřebu neustále mluvit a raději poslouchají. Jejich hlava stále pracuje na plné obrátky, a proto je pro Střelce poslouchání druhých mimořádně inspirativní. A to často Střelcům zazlíváme. Myslíme si, že jsou podivní a nebaví je žádné téma, které nastolíme. Opak je však pravdou. Střelec si ještě dlouho pamatuje každý váš výrok.

Pesimismus jim nesmí do života

A jsme znovu u paradoxů Střelců, na základě kterých okolí matou a vzniká ono nepochopení. Střelec sice dlouho, předlouho mlčí a nevidíme ho nikdy skákat radostí, přitom ale Střelec nemá ve svém slovníku slovo pesimismus. Střelec kolem sebe šíří citelnou pozitivitu a opojný klid. Této dvojí rovině často nerozumíme, a proto mnohdy neprávem považujeme Střelce za spokojené snílky, blázínky. Šeredně se ale pleteme. Ten, kdo Střelce pochopí a bere ho takového, jaký je, získá nejlepšího přítele, rádce i partnera, na celý život.

Zahrnou vás dárky

Střelci milují, když mohou někoho obdarovat. Ale opět se u Střelců i toto nese v duchu jinakosti. Znovu je příležitost připomenout to, že u Střelců a se Střelci není nikdy nic černobílé. Střelec vás zahrne přízní, malými i velkými dárky, na které má navíc dobrý vkus, jenže obdarovává beze slov. Své blízké takto často překvapuje, ale nedává k dárkům žádný průvodní komentář. Když Střelce poznáte blíž, silně a přesně cítíte, proč vás obdaroval a co tím vyjadřuje.

Přečtěte si, jak je na tom znanení blíženců, štíra, vahlvabýkapannyrybvodnářeraka, berana či kozoroha

 

Napsala Bára Klímová

Ilustrační foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip