Babinet.cz  /  Tajemno  /  Vášniví, tvrdohlaví a skrz na skrz emotivní. To jsou Berani

Vášniví, tvrdohlaví a skrz na skrz emotivní. To jsou Berani

7.1.2020 - redakce Babinet.cz

Mluvíme-li o Beranech, asi každému vytane na mysl jediné slovo. TVRDOHLAVOST. Ano, tvrdohlavost, která je dostává jak k výšinám, tak i do propadlišť, je neodmyslitelnou součástí Beranů. Ale ani zdaleka se jejich život netočí jen kolem tvrdohlavé neústupnosti. Berani oplývají i jinými výraznými vlastnostmi. Vzpomeňme třeba na obrovskou životní moudrost, důstojnost a vytříbený smysl pro humor. Jsou nesmírně zábavní a i díky tomu kolem sebe mívají spoustu lidí, aniž by se o to museli vůbec nějak snažit. Jací Berani ještě jsou?

Role vůdců jim perfektně sedí

Berani bývají velice inteligentní a vzdělaní. Zároveň jim absolutně nechybí zdravý selský rozum. K tomu přidejme jejich emotivitu, nadšení i schopnost strhnout ostatní. Mají tak veškerou geniální výbavu k tomu, aby vedli. A že to umí přímo mistrně. Beranům totiž věříte a hltáte každé slovo, které charismaticky pronáší. Jejich osobní kouzlo dokáže přitahovat jako magnet.

Jejich přesvědčovací schopnosti jsou dokonalé

Berani dokážou jít naproti svému úspěchu, o tom žádná. Nedá se jim upřít, že jsou velmi cílevědomí, pracovití a pilní, ale mnohdy jim k vrcholu dopomohou právě přesvědčovací schopnosti. A to není nic proti ničemu. Beran totiž nefabuluje, ani nelže. Většina Beranů přesvědčuje a argumentuje tak skvěle právě proto, že ví. Berani prostě vědí a dokážou excelentně tyto své vědomosti předat a následně tedy i přesvědčit.

Vždy žijí svůj život

Pokud se chcete od někoho naučit tomu, aby vám bylo jedno, co si o vás ostatní myslí, rozhodně se učte od Berana. Beranům absolutně nezáleží na tom, co si o nich ostatní myslí. I proto jsou tolik neohrožení. Jak už bylo zmíněno výše, Berani umí argumentovat a umí cokoliv komukoliv říct. Snad je tomu tak právě proto, že je jim jedno, co na to ten, či onen řekne. Tato jejich odvaha a často prostořekost, byť noblesní, je společností většinou ceněna a mile překvapuje.

Nakazí vás osobitostí

Berani jsou velmi vzácnými přáteli. Jakmile zavětří, že si nevěříte, že s vámi něco je, že se vytrácí radost ze života, nebo že vaše sebedůvěra spí, rázně se do věci položí. Berani dokážou z lidí okolo sebe vykřesat to nejlepší a zpravidla umějí nakazit tou ohromnou chutí, aby byl člověk sám sebou.

Nezametá emoce pod koberec

Beran je k prasknutí plný emocí. Navíc nic nedělá napůl. Proto když se Beran zlobí, poznáte to. Když se baví, poznáte to. Když je naštvaný, rozhořčený, rozmrzelý, smutný, vzteklý, zklamaný nebo šťastný, to všechno uvidíte. Beran nikdy emoce nepotlačuje.

Přečtěte si, jak je na tom znanení vah, lva, býka, panny, ryb, vodnáře, raka či kozorroha

Napsala Bára Klímová

ilustrační foto: pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip