Babinet.cz  /  Tajemno  /  Na Kozoroha nikdy netlačte

Na Kozoroha nikdy netlačte

5.5.2019 - redakce Babinet.cz

Lidé ve znamení Kozoroha jsou velmi zvláštní a jedinečnou kapitolou. Vždycky je bezpečně poznáte. Jejich charakteristické rysy jsou vždy tak stejné a zároveň také velmi silné.  Bohužel spoustu lidí od bližšího seznámení odradí sami Kozorozi. Před světem totiž ukrývají své emoce skutečně tak dlouho, až nakonec všem těm, kteří je v Kozorohovi chtěli hledat, zákonitě dojde dech.

Co Kozoroha charakterizuje

  • Velmi přísní na čas

Přesnost je výsada králů, ale ani na přesnost Kozorozi nehrají. I ta je pro ně pořád málo. Předstih, to je to, oč jim běží. Když tedy na schůzku s Kozorohem přijdete o deset minut dříve, teprve teď jste přišli konečně včas. Lidé v Kozorohu také proto chápou skutečnou hodnotu času. Dvojnásob to pak platí, žijí-li ve velkých městech.

  • Doživotní vězení

Jsou to sice lidé, kteří nesmírně touží po svobodě, ale mají přitom svého celoživotního přísného věznitele. Kozorozi jsou totiž permanentně a neustále vězněni svou vlastní kontrolou. A to i v momentě, kdy už danou věc probrali ze všech možných stran. Posiluje je to a zraňuje zároveň.

  • Neskuteční dříči

Velmi tvrdě pracují. Práce je pro ně život a naopak. Neberou svou profesi jako práci. Jsou prostě ve svém živlu. Jsou opravdovými dříči. Jejich velkým plusem je to, že nepotřebují motivaci ukázat, jsou schopni si ji najít sami. Když mají svůj cíl, maximálně mu věří, jdou si za ním a splnění snu je jejich vůbec největší motivací. Na své pracovní cestě věnují pozornost i těm nejmenším detailům.

  • Logika a organizovanost

Když musí udělat důležité rozhodnutí, vždy spoléhají na svou logiku. Jen tehdy s nimi něco zmůžete. Až v momentě, kdy jim logika velí, že to a to dává smysl. Jen tehdy je Kozoroh v harmonii a v pohodě. Všechno nelogické je děsí a je pro ně naprosto nekomfortní. Kozorohům koluje žílami perfektní organizace. Používají dobře nastavené postupy, aby se vyhnuli problémům. Většinou lidi přesvědčí, aby s nimi souhlasili. Vždy vidí o pár kroků napřed.

  • Ambice a rozvoj

Ambice jsou pro tyto lidi typické.  Jsou velmi ambiciózní, ale ostatním lidem nic nevnucují. Vždy stojí za svým přesvědčením a podporují ty, kteří se jim v tomto podobají. Zároveň chápou, že není k dispozici dostatek místa pro každého, kdo se chce dostat výš a dál, a tak nikdy nikoho neponižují. Přistupují ke všemu pragmaticky.

  • Jejich druhé jméno je čestnost

Někdy jsou velmi, ale skutečně velmi sebestřední. Dokážou o sobě hodiny vyprávět bez zadrhnutí. Není to však z důvodu nějaké bezbřehé sebelásky. Chtějí posluchači předat dostatek informací bez obalu proto, aby si mohl dotyčný udělat vlastní názor. I v tom se odráží jejich čestnost. Stejně jako v tom, že tito lidé vám nikdy nevrazí kudlu do zad. Umí sice skvěle lhát, ale když někoho mají rádi, se lhaním přestávají okamžitě. Řeknou na sebe i to nejhorší a vycizelují to k dokonalosti tím, že vždy volí tu nejvhodnější chvíli.

Vždy se na svět dívají z té lepší stránky. Jsou šťastní, když motivují další a když jim lidé naslouchají. Jsou zdvořilí.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Makaluso
6.5.2019 13:39

Dobrý den, nejsem žena, ani dívka, ale jsem narozen ve znamení Kozoroha. Přiznám se, že jsem nikdy nevěřil popisovaným charakteristickým vlastnostem jednotlivých znamení, až do přečtení článku. Vždy jsem se snažil, jako Kozoroh, opřít o něco pevnějšího. To, co je v článku "sedí" do posledního písmene. Rád bych si charakteristiku ostatních znamení přečetl ze stejného zdroje. Těžko se žije Kozorohům s těmi, pro které čas je něco zbytečného, přesnost a zejména logika něco zatěžujícího. Myslím, že pro partnery dva Kozorohy musí být radost žít.

neta22
6.5.2019 19:05

Na Kozoroha netlačit!!! Sedí přesně, to se zapřu rohama a nikdo se mnou nehne :-)). Co na mě nesedne, je dochvilnost, s tou bojuji, ale díky organizaci :-), ta sedne na 100%, dokážu hospodařit s časem tak, aby se stíhalo :-) a vše navazovalo. Článek se mi líbil.

Bára Klímová
7.5.2019 12:31

Dobrý den. Děkuji Vám za krásné reakce :) Velmi mě Vaše milá slova potěšila. V této naší rubrice samozřejmě najdete i další znamení, které jsme pro Vás již připravovali. A když si teď dovolím, k Vám Kozorohům osobní vsuvku, pak musím říct, že byste zřejmě mohli vyučovat mezilidský respekt a úctu. S Vámi se rozhodně musí umět zacházet, co jsem měla možnost vypozorovat, ale pak to teda stojí pořádně za to. Jste opravdu zvláštní bytosti. Nezapomenutelná jízda :)

RosaBosa
7.5.2019 18:10

Jsem Kozoroh a skutečně to vystihuje moji osobnost. Práce..., odchod do důchodu byl pro mě hrozný, moje práce, ač těžká, byla moje skoro hobby. Úžasné.

Melen
8.5.2019 22:44

Dobrý den, jsem Kozoroh a sedí to na mě úplně přesně. Musím být všude dříve než je termín schůzky, pracuji 14 hod denně a práce mě moc baví. I to že to mluvím moc o sobě. No je to naprosto přesný...Nechápu to, nikdy jsem na horoskopy nevěřil a tohle mě dost překvapilo..

Bára Klímová
10.5.2019 00:35

RosaBosa: Děkuji za sdílnost. A já souhlasím, úžasné to opravdu je :)

Bára Klímová
10.5.2019 00:38

Melen: Dobrý den i Vám. Můžu Vás ujistit, že je fajn, mít možnost příjemně překvapit.

stapta
10.5.2019 10:55

Je to dost přesné, ale snad bych mohl doplnit i vlastnosti, které okolí Kozoroha může vnímat negativně: - Perfekcionalismus a nesnášenlivost lajdáctví, snaha dotáhnout řešení do maxima - Rychlost dedukce a vnímání širších aspektů, což dráždí okolí schopností odpovědět na otázky dříve než byly plně položeny - Nesmiřitelnost s falší a nespravedlností, která může vést až k psychickému sebezničení - Nepoklonkování tzv. autoritám, ale otevřené vyjádření vlastního názoru bez ohledu na důsledky

Vložit komentář

Další články tajemna

Náš tip