Babinet.cz  /  Tajemno  /  Opředeni tajemnem, bohatí duchem a plní soucitu. Takoví jsou Raci

Opředeni tajemnem, bohatí duchem a plní soucitu. Takoví jsou Raci

5.1.2020 - redakce Babinet.cz

Máte ve své rodině, či blízkém okolí osobu ve znamení Raka? Nebo jste snad vy sami v tomto znamení zrozeni? Pokud ano, jistě tak dovedete něco málo o Racích vypíchnout z patra. Rozhodně však není na škodu se o nich přece jen dozvědět něco víc. Jsou to velmi zvláštní bytosti, ne s každým si rozumí a už vůbec ne každý rozumí jim. Proč? To si ihned povíme.

Žijí si po svém

Raci nemají úplně v povaze kovanou sebedůvěru. Tu posilují a získávají časem. Až životní zkušenosti, kterými Raci postupně procházejí, je činí silnějšími a sebevědomějšími. Raci totiž mají velikou schopnost brát si z životních lekcí to skutečně potřebné. Umí vidět a vnímat to podstatné, co jim život prostřednictvím zkoušek podsouvá. Na základě zdolávání těchto překážek jsou později zdravě sebevědomí a nekonvenční. Nemají problém se odlišovat a žít si po svém, protože uvnitř, jsou neuvěřitelně svobodní. Tolik svobodní, že je nelze spoutat společenskými pravidly, které však nemají problém dodržovat.

Jsou nesmírně empatičtí

Raci se přímo vyznačují laskavostí a pozorností k druhým. Dokážou maximálně soucítit s lidmi a jejich umění empatie, je až obdivuhodné a zároveň trošku děsivé. Téměř vždy totiž brilantně vycítí, nebo odhadnou, jak se jiný člověk cítí. Podle toho s ním také v dané situaci jednají. Raci snad i proto umí rozmluvit kohokoliv. Lidé mají tendenci se Rakům vypovídat i z toho, co by nikomu jinému neřekli. Rozhodně je to i proto, že Raci se umí excelentně ptát. Nejen na to, co je samotné upřímně zajímá, ale záměrně pokládají i takové otázky, které chtějí účastníci debaty s Rakem dostat, ale sami by na otázku řeč nenavedli.

Vidí a slyší to, co jiní ne

Raci mohou být mnohdy velice protivní, nebo nesnesitelní, chcete-li. Jsou to totiž mistři ve čtení mezi řádky a i v hovoru slyší ne to, co jim říkáte, ale hlavně to, co jim neříkáte. Dikce, melodie hlasu, jadrnost, artikulace, energie, kterou dotyčný do mluvy vkládá. To vše Rak přímo hltá, sleduje a analyzuje. Neunikne mu nic. Je proto božským posluchačem a sami Raci jsou nesmírně zdatnými řečníky, ale okolí může ta urputnost Raků čas od času unavovat. Brzy je jim však odpuštěno a jejich obliba kvapem narůstá do původních obřích rozměrů. Některé lidi tato schopnost Raků natolik znervózňuje, že se jim přímo vyhýbají. Tato nevraživost pak vychází i od Raků.

Tajemno je jejich součástí

Většina Raků je zahalena do tajemna. Mnohdy Raci působí až éterickým dojmem. I jejich gesta, mluva a vznešenost dělají své. Jejich pohyby jsou ladné a nikdy se nechovají jako sloni v porcelánu. Působí, jak by byli z nějaké staré doby, kdy se převelice dbalo na slušnost a eleganci. Jejich tajemný dojem umocňuje i to, že místo okamžitých zbrklých slov nakloní hlavu, upřeně hledí do očí člověka, který s nimi mluví, udržují pevný a neústupný oční kontakt, neskáčou do řeči a až zní odpověď v jejich hlavě dokonale, teprve potom ji vyřknou.

Přečtěte si, jak je na tom znanení vah, lva, býka, panny, ryb, vodnáře či kozorroha

Napsala Bára Klímová

foto: pixabay.com

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz