Babinet.cz  /  Tajemno  /  Smyslný, ale nemilosrdně racionální! Takový je typický Býk

Smyslný, ale nemilosrdně racionální! Takový je typický Býk

5.3.2019 - redakce Babinet.cz

Každé znamení Zvěrokruhu je jedinečné a zvláštní. Ale Býka lze obzvláště snadno identifikovat. Má totiž několik vlastních velmi osobitých rysů. Je dar, mít Býka ve svém blízkém okolí, či jako kolegu.  Podívejte se tedy rovnou mezi své přátele. Je tam někdo věrný, štědrý, ambiciózní a smyslný? Pokud ano, pak je to jistě Býk. Pojďme se tedy zblízka podívat na pět typických vlastností Býka, které jsou vám určitě povědomé a důvěrně známé.

  • Laskavost sama

Kvůli drobnému sporu se od vás Býk nikdy neodvrátí. Pro něj jsou malá handrkování jen hloupá nedorozumění. Vždy tu pro vás bude. Kdykoliv. I když budete mít potíže a budete potřebovat pomoc, ale nepožádáte o ni. I tehdy vám Býk podá pomocnou ruku. Přitom mu skromnost nedovoluje, aby on sám o pomoc a podporu prosil. Ale za toto gesto je nesmírně vděčný. Býk umí věnovat svým blízkým jedinečnou péči a pozornost.

  • Rozená vrba

Loajalita Býka je přímo ukázková. Když si jej vyberete jako zpovědníka, můžete být naprosto klidní. Vaše tajemství jsou v bezpečí. Je tady však určitý prvek, který Býka rozlítí natolik, aby za vámi a vašim tajemstvím zaklapnul dveře. Nesmíte předstírat, že jste někým jiným, buďte sami sebou. Za to vám bude Býk opravdu vděčný. Citelně vděčný. Co Býk neodpouští, je zrada. Pro něj je to přímo konec světa. Zradíte a končíte. Tohle radikální rozhodnutí už Býk nikdy nezmění.

  • Poskytuje stabilitu a bezpečí

Taurus, tedy Býk poskytuje pocit stability a bezpečí, díky čemuž snadno navazuje přátelství. Buduje stálé a hlavně stabilní, ukotvené prostředí. Zcela odmítá neklidný životní styl. Býk je osoba, vedle které je útulně a pohodlno. Je si sám sebou jistý, a když jste s ním, jste nezranitelní a chránění. Odvážný a přímočarý Býk je dostatečně silný, aby současně vyřešil problémy a ještě vás podpořil. To jsou neocenitelné kvality, viďte?

  • Celoživotní tvrdohlavost

Na rozdíl od mnoha pozitivních vlastností je hlavním nedostatkem Býka, jeho jednostrannost při rozhodování. Nepokoušejte se Býka při rozhodování ovlivnit. Neuspějete. Podívejte se na to však z pozitivního hlediska: spoléhají jen na sebe, Býci jdou svou vlastní, praktickou cestou, dokud nedosáhnou svého cíle. Právě až onou cestou teprve domýšlejí veškeré drobnosti. A protože Býk nenávidí spontánnost, dělá si vždy plány předem.

  • Laskavá duše

Přestože Býk je přirozeně racionální a praktický, jejich bezvýhradná vůle jim umožňuje vypořádat se s jakoukoliv překážkou, která na cestě vyvstává. Jsou vytrvalí a nepodléhají vlivu někoho jiného. Milující a trpělivá povaha Býka se snaží změnit svět k lepšímu. Touží po lepším světě především kvůli svým přátelům a rodině. Tyto vlastnosti rozhodně stojí za ocenění. Koneckonců, málo lidí má takovou auru míru a pořádku, jako Býk.

 

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz