Babinet.cz  /  Tajemno  /  Průvodce tmou a nebojácný. I takový je Štír

Průvodce tmou a nebojácný. I takový je Štír

13.2.2020 - redakce Babinet.cz

O Štírech je známo, že si vždy vědí rady. Víceméně za každé situace. Nikdy je nevidíte s hlavou v dlaních. V momentě, kdy se někdo z jejich blízkých utápí v černočerné tmě, Štír přichází s mimořádně efektivním řešením. Vyvede vás i z naprosto bezvýchodných situací. A to velice rychle a galantně. Štíři mají laskavé oči, velká srdce, ale také s nimi musíte umět jednat. Jaká je další charakteristika lidí, ve znamení Štíra?

Štír má pochopení pro bolest

Asi neexistuje žádné jiné znamení, které by mělo tolik pochopení konkrétně pro bolest a utrpení jiného člověka. U Štíra nikdy nemáte špatný pocit z toho, že před ním pláčete, litujete se, nebo si stěžujete. Štír v sobě má jakýsi klid, který utrápené lidi vybízí k tomu, aby se svěřili a byli otevření. V přítomnosti člověka ve Štíru je snadné v této rovině dělat a říkat věci, kterým se jindy bráníte.

Vidí do lidí

Štír má neskutečnou schopnost pro odhalování a rozklíčování tajemství. Když jim přijde na kloub, nikomu je ale nevyzradí. U Štíra jsou tajemství v bezpečí. Co je však na Štírech až znepokojivé je to, že většinou odtuší hlavně taková tajemství, která nehodláme otevírat, nebo se s nimi svěřit. Lépe řečeno, vidí do lží, které nalháváme sami sobě. Upravujeme si je líbivě podle sebe a zbytek tajíme. A to je to, co Štír vidí a hlavně cítí.

Cílevědomost a zase cílevědomost

Štíři jsou neobyčejně cílevědomí, ale ne tvrdohlaví. Jsou spíše excelentní diplomati a taktici. Dokážou jít za svým vytyčeným cílem tak dlouho, než padnou vyčerpáním. Zuby nehty se drží toho, co si určili. Jsou neústupní, ano, ale ne tvrdohlaví. Ne tak, aby šli hlavou proti zdi a opakovali dvakrát stejnou chybu. Dokážou se poučit, i když chybu před ostatními neuznají, a příště na cestě k cíli udělat to a ono jinak.

Když pochválí, vždy upřímně

Štír je upřímný skrz na skrz. Umí si nebrat servítky a pořádně vyčinit tomu, kdo si to zaslouží. Na druhou stranu ale kritiku, navíc nekonstruktivní, nikomu nevnucuje. Štír spíš vždy hledá to, co se dá pochválit. Proto kdykoliv vám Štír pochválí třeba oblečení, můžete se stoprocentně spolehnout na to, že si myslí to, co vy právě z jeho úst slyšíte. Lichotky a pochvaly myslí Štír vždy upřímně.

Nejistí svůdci

I když Štíři nemají nijak zvlášť velký problém se sebevědomím, svádět moc neumějí. Už dopředu bývají v této oblasti hodně nervózní a ve svůj úspěch moc nevěří. Většinou jsou si totiž jisti, že existuje někdo lepší, hezčí a úspěšnější. Tyto pochybnosti v sobě pěstují kolikrát víc, než by bylo zdrávo.

Přečtěte si, jak je na tom znanení vahlvabýkapannyrybvodnářeraka, berana či kozorroha

Napsala Bára Klímová

ilustrační foto: pixabay.com

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz