Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Letní komplexy: Stydíte se za svou postavu v plavkách?

Letní komplexy: Stydíte se za svou postavu v plavkách?

4.7.2019 - redakce Babinet.cz

Léto je v plném proudu a vy jste se ještě pořád neodhodlala skočit do plavek? Stydíte se za svou postavu a zařekla jste se, že vás teda v plavkách rozhodně nikdo neuvidí? Pak je velká škoda, nechat si ujít všechny ty příjemné letní chvíle, jen kvůli nesmyslným komplexům. Je to jen ve vaší hlavě. Tak s tím pojďme něco udělat.

Fuj, fuj, fuj

Co vás napadne, když se řekne plavky?

  • fuj, moje celulitida
  • fuj, moje špeky
  • fuj, ty široké boky
  • fuj, moje faldy
  • fuj a ten zadek
  • fuj a ty povislé paže
  • fuj a tlusté kotníky … a ramena a ušní boltce a víčka
  • fuj, přísedící čumilové

Hezké. Moc hezké. Takhle o sobě opravdu přemýšlíte? Tohle všechno vám přijde stoprocentně pravdivé a ani trochu přitažené za vlasy? Je nejvyšší čas na změnu. Změnu úhlu pohledu.

Ručníková schovka

Ženy, které mají komplexy a jsou samy se sebou nespokojené, jsou na plážích a koupalištích poznat na první dobrou. Víte jak?

Mají na sobě o pět čísel větší klobouk, obrovské sluneční brýle, vsedě se schouleně hrbí a jejich letní outfit čítá 3 ručníky a jednu plážovou tašku.

Jeden ručník mají přehozený přes ramena, druhý přes nohy, třetí obaluje břicho a pas. A jako pojistka – plážová taška. Tu si většinou položí před břicho, aby byl úkryt nedostatků stoprocentní. Kolem sebe pak chytře rozesadí zbytek rodiny a dílo je dokonáno.

Tak takhle ne. Toto řešení na sebe přitahuje mnohem větší pozornost, než kdejaký špíček. Navíc to ve finále vypadá, jako by někdo na pláž odhodil hromádku zmačkaného prádla.

Tolik zbytečné energie

Proč vás plavky tak děsí? Proč se za sebe tolik stydíte? Proč investujete tolik energie do studu? Není lepší tu samou energii vložit spíš do nadhledu a lehkosti? Je to jednoduché. Musíte jen chtít. Nic víc.

Tak jak to tedy je? Udělejme reálnou rekapitulaci bez příkras: Něco vám na sobě vadí. Lépe řečeno všechno vám na sobě vadí. A proč? Je to nepříjemné, ale ruku na srdce. Zřejmě se k sobě přes rok nechováte tak, jak byste měla. Mizerný jídelníček, odbývání se, večer to doháníte, nulový pohyb, stres a žádný čas pro sebe. To se na váze jednoznačně projeví. Ale co jste neošéfovala přes rok, už teď nedoženete. Takže? Vykašlete se na to. Ano, čtete správně. Vykašlete se na to schovávání, zakrývání a balení se do ručníku. Nebuďte ta hromádka zmuchlaného prádla.

Letos jinak

Ano, v plavkách je na vás všechno vidět. No a co? Tak ať je. Je to vaše tělo, jste to vy. Nemáte žádný zákaz vycházení v plavkách. Ten si pěstujete jen vy sama. Stačí tak málo k tomu, abyste stud překonala.

  • Mrkněte nenápadně kolem sebe. Máte snad dojem, že jsou kolem vás jen modelky? Jednoznačně nejsou. Otevřete oči. Normálních žen je drtivá většina. Starší, mladé, obézní, plnoštíhlé, příliš vyhublé, maminky s jizvami a bříškem po porodu, ženy s tragickými popáleninami, pigmentovými skvrnami, ekzémy, širokými boky, krátkýma nohama a tak dále. Nehrají si na dokonalost. Jsou, jaké jsou a hotovo. Co jim je po hloupém civění ostatních přítomných? Je jim to fuk. Užívají si léto. Ony mají zážitky, vy máte sešněrovanost. Přidejte se k ženám s nadhledem.
  • Pohybujte se ladně, ne těžkotonážně. Při chůzi hlavu vzhůru, rovná záda, prsa dopředu, břicho zatáhnout do pohodlné fáze (do pohodlné! Ne, jako byste spolkla zlomenou vařečku.), usmívejte se a jděte.

Nekontrolujte se pořád. Nepřemýšlejte nad tím, co vám kde vykukuje. Ostatní nepřišli kvůli vám. Koneckonců lidé jsou dnes příliš zahledění do sebe a kromě mobilu si nikoho jiného nevšímají, to nevíte? Buďte sama sebou a prožijte skvělé léto!

 

Napsala Bára Klímová

 

(NE)Obyčejný ocet: Proč už nikdy nesmí chybět na vašem nákupním seznamu?

Hlava v kleštích a příšerná bolest! 5 tipů, které fungují OKAMŽITĚ

Domácí spalovače tuku aneb Plavky nejsou nepřítel

Jak rychle provonět domácnost aneb Když nestíháme generální úklid

Nééé sůl, koření! 4 kořenky, které umí víc, než dochutit jídlo. Máte je na poličce určitě i vy.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip