Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Chování žen, které muže odrazuje nejen při seznámení, ale i ve vztahu

Chování žen, které muže odrazuje nejen při seznámení, ale i ve vztahu

28.3.2024 - redakce Babinet.cz

Chystáte se na první rande s mužem, dáte si obzvlášť záležet, aby vám to slušelo, jste natěšená a zároveň nervozní. Chcete udělat skvělý první dojem a opravdu se snažíte. Tohle vše zná asi každá dívka a žena, ale víte také, co muže zaručeně odradí a na nějaké pokračování můžete zapomenout? Měly byste tedy vědět, že stejně jako vám u mužů nesedí určité druhy chování, u opačného pohlaví to funguje podobně. Můžete být velmi přitažlivá a muži se líbit, ale stačí, abyste se chvíli chovala podle jeho pojmu „nepatřičně“ a nadšení z jeho strany je pryč.

foto / Freepik

Tak co přesně si muži představují pod pojmem „nepatřičné“ chování a to nejen při seznámení, ale i ve vztahu?

Nehrajte si na hloupou

Pokud patříte mezi ženy, které žijí v představě, že muži se bojí chytrých žen, a je tak bezpečnější se dělat trochu hloupější, je to rozhodně chyba. Muže naopak přitahují ženy sebevědomé, šťastné a stejně tak chytré. Během let to potvrdila i nejedna studie. Snažit se předstírat něco, co nejste, jen proto, že se vám dotyčný líbí, není reálné. Pokud vaši inteligenci či osobitost nevidí jako atraktivní, raději na něj hned zapomeňte, radí na svém blogu vztahová koučka Marilyn Sutherlandová.

Nebuďte příliš racionální

Možná už za sebou máte zkušenost s nějakým milostným zklamáním a snažíte se tedy odhadnout, jak to dopadne tentokrát. Hodnotíte každé slovo, pohyb, gesto. Analyzujete, co to znamená, jaké úmysly máte čekat. Snažíte se z něj dostat co nejvíc informací, abyste měly svoje úvahy na čem stavět. Tím se ale ze schůzek vytrácí hravost a uvolněnost, která prostě k začátkům patří. Racionalita vás tak brzdí. „Jděte si první schůzky užít, jako když vám bylo šestnáct. Nechtějte po muži zpověď pro vaše lustrační účely, přestaňte řešit, zda je to typ, který při vyslovení slova ‚rodina‘ hází zpátečku. Jsem přesvědčený, že každá žena má radar, který se rozsvítí, jakmile vycítí, že něco nehraje. Než abyste se snažily o umělé budování důvěry sérií ubezpečovacích otázek, nechte randění přirozeně plynout. Fajn chlapa jinak dost možná odradíte,“ radí vztahový kouč ze Školy pro ženy Jan Šulec.

Nefňukejte a nestěžujte si

Každý má občas den blbec nebo trápení, s nímž by se rád svěřil. To je bez debat. Ale pokud jde o životní postoj typu „já jsem chudinka a vy mě všichni litujte“, je to o něčem jiném. Pokud si budete neustále na něco stěžovat, uvidíte na všem chyby a vaším jediným cílem bude vzbudit v muži lítost, nečekejte, že vás tak bude obdivovat. Kdo by chtěl žít s někým, kdo je setrvale negativní.

Nepřehánějte to s alkoholem

Muže určitě odradí opilá žena. Samozřejmě, když se jedná o první rande, asi nikdo nepohrdne skleničkou na kuráž a muž také neočekává, že jeho partnerka bude pít celý večer vodu. Každá žena či dívka by ale měla znát, kde je její strop, aby nedošlo k trapasu. Jestli mužům přijde něco opravdu odpuzující, pak to jsou zlité holky, které se sotva drží na nohou, make-up se jim roztéká na obličeji, je jim sotva rozumět a nakonec je táhne muž k taxíku.

Neplánujte budoucnost

Když začnete hned na prvním rande plánovat, ať už společný víkend či dovolenou, muže vyděsíte. Pokud k tomu přidáte, jakou byste chtěla svatbu a kolik dětí, odejde vám muž z rande rovnou. Na tyhle věci totiž zatím ještě nemá myšlenky a nechce mít vedle sebe holku, které evidentně houká poslední vlak a vypadá, že jí nezáleží na tom, s kým skončí, hlavně, když jí udělá tři děti.

Nebuďte královnou dramatu

Melodramatické chování, kdy přehráváte se spoustou přehnaných emocí, napětí či vzrušení, také není u mužů v kurzu. Taková „herečka“ dokáže z malého problému podobným chováním udělat potíž celosvětových rozměrů. Stejně tak ze sebe umí udělat hrdinku určitého příběhu, případně oběť, podle toho, co se zrovna víc hodí, aby se předvedla. Tak tím muže rozhodně neoslníte.

Nesledujte telefon

Muži si chtějí získat vaši pozornost, prosperují z toho, že si ji udržují. Pokud se však budete místo muže věnuje svému telefonu, nedává mu to důvod o vás dále bojovat. Necítí se dostatečně žádaný, což zraňuje jeho pýchu a zničí možné počínající city.

Neuhánějte ho

Muži nemají rádi stíhačky. To, že vám nenapíše pár minut po skončení schůzky, jak moc si večer užil a že vás chce zase vidět, ještě neznamená, že to tak není. Muž ví, že jakmile to udělá, budete si pravděpodobně dělat přehnané naděje. Proto někdy s kontaktováním raději chvíli počká. Pokud ale nevydržíte počkat, zahrnete ho dlouhými zprávami a dotazy, kdy se uvidíme příště a když náhodou neodpoví do hodiny, pošlete další a další zprávy a postupně i výčitky, uteče vám. Bude cítit, že ho do něčeho příliš tlačíte.

Nehrajte si na dsňačku

Hrubé chování muže odrazuje. Obzvlášť sprostá slova. Samozřejmě se dá akceptovat, že vám to občas prostě ulítne a jsou situace, kdy je to trefné, ale pokud půlku každé věty, kterou vypustíte z úst, tvoří vulgarismy, svým způsobem to vypovídá o vaší inteligenci. Také muže nenadchne, když se s ním budete předhánět, jestli vypijete víc piv. Nemusíte být princezna, ale žena je prostě žena a měla by si držet úroveň.

Důležité je, abyste byla sama sebou a nesnažila se za každou cenu zalíbit. Nepožívejte zdrobnělinky, nehrajte si za každou cenu na intelektuálku a nebo naopak neodkývejte vše, co muž řekne, ve snaze se mu zalíbit. Pouze to bude vypadat, že nemáte na nic svůj názor. Nemluvte jen o sobě, jeho nezajímá, že jste byla na kosmetice a co jste si koupila nového na sebe, to si povídejte s kamarádkami. Neshazujte se hláškami, že máte velký nos, malá prsa, jste moc oplácaná. Muž vás vidí a úsudek, zda se mu líbíte, si udělá sám. Užijte si hezký večer a nechte rozhovor oboustranně plynout.

napsala Gabriela Horáčková

zdroje:

https://www.svetzeny.cz/vztahy/co-muzi-nesnaseji-na-zenach-co-je-opravdu-odrazuje-mozna-delate-i-vy

https://www.prozeny.cz/clanek/co-muze-pri-seznamovani-odrazuje-57811

https://www.dama.cz/clanek/zpoved-muzu-co-nas-na-zene-zarucene-odradi#part=7

https://www.novinky.cz/clanek/zena-vztahy-a-sex-zenske-chovani-ktere-muze-naprosto-odrazuje-40359465

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz