Babinet.cz  /  Videotéka  /  Kultura  /  Pozvánka do kina: Sestra

Pozvánka do kina: Sestra

6.9.2018 - redakce Babinet.cz

Z hororu V zajetí démonů 2 se přesunul přízrak zla v podobě řádové sestry do rumunského kláštera, jehož hrůzostrašná atmosféra skrývá hororové tajemství za nápisem Zde končí Bůh.

Otec Burke a sestra Irene jsou posláni do děsuplného opatství v Rumunsku, aby vyšetřili záhadnou sebevraždu řádové sestry.

Působivě načatý horor vzbudí v divákovi velké děsivé očekávaní, z něhož ho občas vykolejí předvídatelní bubáci. Postavy úmyslně si nabíhající do hororových situací už nepřekvapí, ale přesto zvýší napětí. Diváka však zcela pohltí hrozivě temná atmosféra opatství dokreslená vizuálními efekty a zlo zvěstující hudbou. Zrovna tak mistrovství maskérů skvěle zapadne do temného kláštera. Svůj strašidelný počin si přidala i kamera. Nelze opomenout ani úžasné herecké výkony hlavních postav.

Režisér Corin Hardy a scenárista Gary Dauberman místy vypálí do stísněné atmosféry humornou jiskru. Děj místy škobrtající má však spád a milovníci hororu si přijdou na své. Konec příběhu nenaplní divákova očekávání -  dozvědět se více o záhadné řádové sestře, ale možná si Corin Hardy a Gary Dauberman nechávají něco v rukávu pro další pokračování.

 

Hrají: Taissa Farmiga, Demian Bichir, Jonas Bloquet, Charlotte Hope, Ingrid Bisu, Bonnie Aarons

Režie: Corin Hardy

Scénář: Gary Dauberman, James Wan

Hudba: Abel Korzeniowski

Kamera: Maxime Alexandre

Premiéra: 6.9.2018

Zdroj foto: http://www.vertical-ent.cz/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další videa

Nejsledovanější videa
Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz