Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Na stavu pleti kolem očí se v pozdějším věku vždycky odrazí, jak jsme se o ni starali v mládí, říká kosmetička

Na stavu pleti kolem očí se v pozdějším věku vždycky odrazí, jak jsme se o ni starali v mládí, říká kosmetička

14.4.2024 - redakce Babinet.cz

Pleť kolem očí je velmi citlivá a mnohem tenčí, než na jiných místech těla. Obsahuje minimum potních a mazových žlázek a tím pádem rychleji vysychá. Proto se právě na pleti v oblasti očí viditelně podepisuje únava a nevyspání, stres, nedostatečný pitný režim či kouření. I proto se kolem očí objevují vůbec první známky stárnutí, jako jsou tmavé kruhy, váčky,  otoky či vrásky. S přibývajícím věkem ovšem jen správná životospráva nestačí, je potřeba dbát také na cílenou kosmetickou péči.

„Kosmetické přípravky určené k oční péči pokožku kolem očí nejen hydratují, ale zároveň také vyživují a regenerují,“ říká kosmetička Iveta Koukalová působící v pražských Modřanech.

foto / Freepik

Oční péče v kostce

Kosmetická oční péče je důležitá v každém věku a po celý rok. Úplným základem je už od mládí ochrana pleti kolem očí před slunečními paprsky přípravky s vysokým UV faktorem a v zimě ošetřujícím krémem s vyšším podílem tuků. „Tím oční okolí lépe ochráníte před mrazem i větrem,“ vysvětluje kosmetička Koukalová s tím, že úplně nejpozději kolem 40 let bychom měli začít používat kosmetiku určenou speciálně k oční péči.

Doporučuje i takzvanou oční gymnastiku, což je soubor jednoduchých cviků oka, které posilují nejen samotné vidění, ale prospějí také elasticitě očního kruhového svalu a tím rovněž elasticitě kůže kolem očí. „Pleť v oblasti kolem očí je totiž velmi namáhaná i v důsledku pohybu kruhového očního svalu,“ konstatuje kosmetička. „Kolem čtyřicátého roku věku se  vyplatí přidat jemnou tlakovou masáž ideálně spojenou s nanášením kosmetického přípravku určeného k oční péči,“ dodává.

Kmenové buňky a peptidy

Pleť kolem očí má jinou strukturu než pleť obličeje, je mnohem choulostivější. Chcete-li minimalizovat první příznaky stárnutí jako jsou jemné linky, drobné vrásky, kruhy a otoky pod očima, používejte speciální kosmetické přípravky přímo určené pro oční partie. Takové, které přinášejí opravdu omlazující efekt. Jako například přípravky s kmenovými buňkami mořských řas a s peptidy.

„Kmenové buňky jsou takoví malí opraváři, kteří dokážou najít a opravit poškozenou buňku. Díky tomu podporují obranné, regenerační a metabolické procesy v kůži,“ popisuje kosmetička Koukalová. Peptidy zase podporují tonus pokožky a stimulují syntézu kolagenu významnou pro zpevnění pleti. „Peptidy redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, čímž snižují tvorbu mimických vrásek, a také umí stimulovat kožní buňky k vlastní tvorbě klíčových látek, jako jsou kolagen a elastin,“ zdůrazňuje odbornice.

zdroj: kosmetička Iveta Koukalová působící v pražských Modřanech

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz