Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Hlava v kleštích a příšerná bolest! 5 tipů, které fungují OKAMŽITĚ

Hlava v kleštích a příšerná bolest! 5 tipů, které fungují OKAMŽITĚ

29.5.2018 - redakce Babinet.cz

Nic, nic, nic, rozdáváte úsměvy na všechny strany, dobrá nálada a najednou PRÁSK. Šílená bolest hlavy. Máte pocit, že spánky vám brzy prasknou a hlava se musí zákonitě rozskočit na milion kousků. Když vás bolí hlava, všechno je najednou o poznání těžší, namáhavější  a složitější. Jak si rychle ulevit, když nefandíte práškům?

Musíte se přece rychle a hlavně hodně napít

Tak zrovna tohle je chyba, kterou dělá téměř každý z nás. Jen se hezky přiznejte. Že se rychlé zapití bolesti hlavy týká i vás osobně?

Ano, bolest hlavy je opravdu velmi často způsobená tím, že jsme zanedbali pitný režim. Ale co jsme přes den flákali, to za pár vteřin nedoženeme. Naopak. Velké množství vody, kterou vypijeme najednou jen proto, aby hlava přestala bolet, rozhodně nepomůže. Bolest nakonec bude ještě více ostrá a intenzivní. Protože takováto vodní hurá akce je najednou velký nápor pro tělo. Jak pro vaše ledviny, tak stejně i pro bolavou hlavu.

Napít tedy rozhodně ano, ale po menších dávkách.

6 tipů, které pomohou VŽDY

1. Ticho léčí

Všichni víme, že klid a ticho jsou všemocným lékem na ledasco. Když už ale hlava bolí, sedíme s ní zoufale v dlaních. Jenže třeba před televizí. Byť se zavřenýma očima. Ale každý zvuk bolest hlavy stupňuje. Příště všechny rušivé elementy vypněte a dejte si dvacet. Tedy dvacet minut ticha. Nic jiného nemusíte, stačí jen dýchat.

2. Když ticho a tma nehrají do karet

Ne vždycky máte možnost dopřát si těch vytoužených dvacet minut božského ticha. Kolegyně a kolegové v práci, nebo spolucestující v autobuse včetně rádia, nebudou vždycky solidárně mlčet jen proto, že zrovna vám praská hlava ve švech. V takovém případě si můžete pomoci velice rychle. Masírujte si místo na kosti mezi obočím a koncem kořene nosu. Netlačte na pilu a promačkávejte místo intuitivně. Ucítíte, jak a kdy bolest odeznívá.

3. Léčba čokoládou

Komu by čokoláda nenavodila pocit pohody? Děje se to naprosto oprávněně. Čokoláda totiž uvolňuje endorfiny. A zrovna endorfin je hormon štěstí, který umí tu báječnou věc, kterou je tlumení bolesti. Nemusíte zrovna běžet s ešusem k čokoládové fontáně (i když tato disciplína by rozhodně byla velmi příjemná), ale vždy se vyplatí mít po ruce proužek čokolády.

4. Kopřivový čaj

Horký kopřivový čaj je hotový zázrak. Vypijete, ještě ani neumyjete hrnek a je po bolesti. I když čaje zrovna nemilujete, ten kopřivový si rozhodně zaslouží čestné místo na vaší poličce, byť bude stát mezi padesáti druhy vaší milované kávy.

5. Studený obklad

Ano, studený obklad. Proč myslíte, že by se jinak v každém slavném filmu vždycky mihnul někdo, koho bolí hlava a hned si přikládá kostkovanou utěrku na hlavu? Ale když jde legrace stranou a vy se svíjíte v bolestech, opravdu tuto starou a osvědčenou metodu zkuste.

 

Napsala Bára Klímová

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.