Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Jak rychle provonět domácnost aneb Když nestíháme generální úklid

Jak rychle provonět domácnost aneb Když nestíháme generální úklid

30.5.2018 - redakce Babinet.cz

Také se vyžíváte v té chvíli, kdy se těsně po úklidu usadíte v klidný večer do pohodlného křesla, dáte nohám padla a nasáváte? Tedy, nasáváte tu vůni čistoty, samozřejmě. Všechno kolem vás se blýská, žádný vzduch ztěžklý prachem, ani zadrobkovaný koberec, nebo zalakovaná koupelna. Po nepořádku ani památky. A ve vzduchu je přesně tohle čisto a útulno cítit. Jak ale bleskově provonět byt, když úklid zrovna nestíháme a přesto chceme navodit příjemnou atmosféru?

Vonné svíčky

Ano, vonné svíčky nejsou jistě rada nad zlato, o které jste ještě nikdy neslyšely. Ale přiznejte se.  Kolikrát jste je už zapomněly dokoupit a doplnit zásobu? Vonné svíčky jsou poměrně levný a efektivní způsob, jak okamžitě provonět domácnost. Každý, kdo k vám dorazí na návštěvu, se bude cítit příjemně a obklopený klidem. A vy také. Protože vůně, která nás obklopuje, aktivně působí na naši náladu i duši.

Pokud vůní nemáte nikdy dost, můžete před použitím pootevřené balení svíček skladovat např. u ložního prádla, nebo ve skříni s oblečením.

Pomůže aviváž

Levný a rychlý bytový parfém si můžete připravit během pár chvilek. Stačí vám k tomu pouze voda, troška aviváže a rozprašovač. Víc nepotřebujete.

Smíchejte tedy aviváž s vodou v poměru 1:4 a nalijte do rozprašovače. Lehce protřepte a můžete vesele rozprašovat a rozprašovat a rozprašovat. A vonět a vonět a vonět. Tu stříkněte na záclonu, tu na závěs, tu do rohu koberce. Vůně spolehlivě pár hodin vydrží.

Aviváž také provoní celý byt pomocí vodní lázně.

I parfém?

Ano, i parfém. Ne, není to vtip. Ani snaha způsobit vám infarkt, když si máte představit sama sebe, jak svou drahocennou vůni jen tak rozprašujete po bytě. Vůbec ne. Stačí pár kapek a výsledek je maximálně voňavý.

Přidejte opravdu malé množství parfému např. do směsi, kterou vytíráte podlahu. Nebo do vody, kterou utíráte stůl. Uvidíte, jak se pomaloučku rozvoní celý byt.

Minirady závěrem

  • Okna můžete umýt šamponem, který vám voní.
  • Řekněte si k narozeninám o aromalampu a objevujte různé směsice vůní.
  • Rozmístěte na různá místa v bytě kousky tuhého mýdla, jehož vůně je vám příjemná.
  • Koberce provoní vanilkový cukr a jeho následné vyluxování.
  • Nezapomínejte pravidelně a pořádně větrat.
  • Nechte na plotně probublávat vodu se skořicí a zázvorem.

 

Napsala. Bára Klímová

Vaše názory

Další z magazínu

Náš tip