Babinet.cz  /  Recepty  /  Dětská jídla  /  Zvířátka z chleba

Zvířátka z chleba

9.9.2019 - AndreaP.

Hravé tipy na svačinu pro školáky, začínáme zvířátky z chleba. Jak by měla vypadat správná svačinka se můžete dočíst v článku Hurá do školy s pořádnou svačinou.

Ingredience:

 • toustový chleba/ jiný oblíbený chleba
 • lískooříšková pomazánka/tvaroh/žervé/ máslo
 • mozzarella
 • banán, jahody, borůvky/paprika, rajče, salátová okurka, olivy, hrášek
 • mandle

TIP! Nevíte, jakou zvolit pomazánku? Zkuste termizovanou smetanovou pomazánku Křemilek, tvaroh nebo tradiční pomazánkové z Choceňské mlékárny, oba výrobky jsou oceněné značkou Klasa.

Postup:

Sladká varianta

 1. Toustový chleba namažte oblíbenou pomazánkou.
 2. Opička:. Chleba namažte lískooříškovou pomazánkou, dvě kolečka banánu rozkrájejte na poloviny, abyste z nich vytvořili ouška a čumáček. Nezapomeňte na dvě borůvky pro oči. U medvídka postupujte obdobně, jen budete potřebovat tři kolečka banánu a tři borůvky.
 3. Na lištičku:  Chleba namažte žervé, horní čtvrtinu lískooříškovou pomazánkou dle obrázku. Z dvou koleček banánu a dvou borůvek vytvořte oči, z třetí borůvky udělejte čumáček. Jahodu rozpulte a použijte na ouška.
 4. Na sovičku: Chleba namažte tvarohem. Šest menších jahod překrojte napůl a vytvořte z nich peří. Z dvou koleček banánu a dvou borůvek vyrobte oči. Mandle poslouží jako zobáček.

Slaná varianta

 1. Krajíc chleba namažte oblíbenou pomazánkou.
 2. Krab: Chleba namažte smetanovou pomazánkou. Rajče rozpulte, vydlabejte a rozřízněte v prostředku tak, aby utvořila klepýtka jako na obrázku. Ze dvou tenkých plátků ředkvičky a dvou oliv vyrobte oči, z tenkých proužků papriky pak udělejte pusu a spodní klepýtka.
 3. Žába: Krajíc chleba rozpulte a namažte sýrovou pomazánkou smíchanou s několika rozmačkanými hrášky. Z rozpůleného kolečka salátové okurky udělejte nohy, z proužku papriky pusu. Oči vytvoříte ze dvou koleček mozarelly a rozpůlené olivy.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další recepty

Náš tip