Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Lepší TV očima našeho čtenáře

Lepší TV očima našeho čtenáře

27.8.2018 - redakce Babinet.cz

Rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti z testování služby "Lepší TV", které se odehrávalo v pro nás zajímavém období stěhování z klasického bytu do starého domku v údolí, kde není ani signál pro mobilní telefon.

Balíček s "modemem" dorazil bleskurychle a tak jsem mohl začít zkoumat, jak vše zapojit. Pro někoho, kdo už měl připojený notebook do kabelového internetu a zapojoval DVD přehrávač či set-top box, to je hračka.
.
Co je tedy potřeba zapojit?
- síťový adaptér
- LAN kabel (internet - je přiložen)
- HDMI kabel (přiložen)
- zjistil jsem, že nejsnažší je připojit i běžnou počítačovou myš a klávesnici (přes USB) pro zadávání hesel, aby nebylo nutné lovit písmena šipkami na přiloženém dálkovém ovládání (které je přiloženo včetně baterek)

Když se jsem ovladačem TV přepnul zdroj a spustil krabičku LepšíTV, objevilo se rozhraní systému Android, což mne příjemně překvapilo. Krabička je tedy plnohodnotné zařízení Android a bude možné ji využít na mnohem více věcí než jen na sledování televize!
Skutečně, protože jsem někde vysypal přístupové údaje, první pohádku, kterou měly děti slíbenou, jsem pustil z YouTube. Stejně tak je možné nainstalovat z Google Play i různé hry pro mobily a získat tak vlastně herní konzoli (ovládanou myší a klávesnicí).

Když jsem požádal o nové (podpora mi je poskytla takřka obratem), mohl jsem otestovat i základní funkci krabičky, to jest sledování programů TV.

Uživatelské rozhraní sice není moderní, ale je dobře čitelné a protože mám oranžovou barvu rád, nevadila mi černo-oranžovo-bílá kombinace. Možná by stálo za to umožnit změnu velikosti písma a barevné kombinace. Velice přehledně je však zobrazená aktuální nabídka pořadů včetně jejich trvání na jednotlivých TV kanálech. V seznamu kanálu jsem uvítal přítomnost TV Noe, kterou může člověk bez obav pustit dětem a děti uvítaly Nickledon. Na kvalitním připojení v bytě běžela TV zcela bez problému. V aplikaci pro mobil, kde jsem TV sledoval přes WiFi se mi nezdál optimální zvuk. Zněl přebuzeně (přitom hlasitost nebyla nastavená na maximu).
Při stěhování jsme se zbavili velké TV a dětem jsme sledování televize přes internet nevnucovali, takže ji zcela přirozeně přestaly sledovat. Když nastane situace, kdy je zajímavý pořad v TV, můžeme si ho díky službě LepšíTV pustit i zpětně nebo se na něj podívat na velkém monitoru počítače, ale zlozvyk každodenního pouštění TV jsme u dětí zcela odbourali. To je pro mne největší benefit LepšíTV. Nejlepší TV je totiž nyní pro nás oheň v ohništi, který si nyní v létě můžeme u domku dopřát každý den. A v zimě si třeba rádi pustíme nějakou pohádku.

Pozitiva:

- obsah balení je kompletní vč. kabelů a baterií
- vytvoří Smart TV z jakékoli televize, která má HDMI vstup
- není nutné platit koncesionářský poplatek za TV (pokud ke zobrazení použijete PC monitor bez tuneru)
- pokud máte TV s operačním systémem Android, není nutné kupovat/pronajímat LepšíTVbox
- na tabletu si TV program odnesete i na WC či do ložnice
- rychlá reakce podpory
Negativa:

- kvalita zobrazení je logicky závislá na rychlosti připojení
- jde o paušálně placenou službu (absence per-view modelu

 

testoval, napsal a nafotil: Lukáš Matěna

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

PAPI
18.1.2019 11:11

Chcel by som aby ste vedeli, že LepšiaTV sa vôbec nezaujíma o uživateľov. Za 0,1 € dajú na 1 mesiac vyskúšať všetko, ale po platbe kartou si automaticky zaškrtnú políčko automatická platba kartou a ďalší mesiac Vám stiahnu oveľa vyššiu sumu ( mne to bolo 15,52 € ) Píšu síce, že môžete s nimi komunikovať cez email - podpora@lepsi.tv, ale ani raz mi neodpovedali na tri emaily za 15 dní, kde som im poďakoval za vyskúšanie a zrušil ďalší mesiac. Nechápal som, že bez môjho súhlasu si automaticky stiahli danú sumu cez platobnú kartu. Dávajte si na to pozor, lebo zákazník je pre nich len suma peňazí.

MilanK
23.1.2019 09:30

Za špatnou zkušenost s naší podporou se velice omlouváme. Při aktivaci této akce (Lepší.TV + HBO za 0,1€) je při objednávce navedena automatická platba kartou na další období. Tato skutečnost nicméně není nějak "skryta" a uživatel ji může kdykoliv zrušit a platbě dalšího období se tak vyhnout. Suma, která Vám byla strhnuta (15.52€) je standardní částkou za měsíční předplatné služby Lepší.TV a balíčku HBO.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip