Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Uspěly čisticí připravky Frosch ve čtenářském testování? Přečtěte si hodnocení

Uspěly čisticí připravky Frosch ve čtenářském testování? Přečtěte si hodnocení

19.3.2024 - redakce Babinet.cz

Blíží se jaro a velikonoční úklid a tak jsme oslovili naše čtenářky s možností účastnit se testování čisticích prostředků značky Frosch. Testovalo se pět přípravků, které pomohou s úklidem a očistou všech povrchů. Jak tedy testování dopadlo? Ocenily testérky jejich účinnost a přírodní složení?

Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou

Miroslava Chovancová, Hořesedly:

Z testovaných produktů mě nejvíce oslovil. Prostředek jsem použila na všechny omyvatelné povrchy v kuchyni. Ihned po aplikaci prostředku na povrch si poradil se zašlou špínou i mastnotou bez zanechání šmouh. Příjemná vůně, snadné a rychlé použití. Je fajn, že je šetrný k přírodě.

Lenka Hudečková, Toužim:

Používám ho v kuchyni téměř denně, na ruční mytí hrnečků, kde zůstávají fleky od čaje nebo kávy. Na vyčištění nerezového dřezu, který se tak každý večer zcela blýská. Sporák po vyčištění vypadá jako nový. Prostředek příjemně voní a dobře odstraňuje mastnotu i nečistoty. Navíc se mi líbí, že i když se s ním čistí právě třeba hrnečky, nemusím se bát, že pokud by někde zůstalo trochu čističe, mohlo by nám to ublížit.

Eliška Sládková, Plzeň:

Díky němu je během chvilky čistá linka, dřez i sporák. Mám ráda přípravky s rozprašovačem. Nastříkám, setřu, případně opláchnu a je hotovo.

Daniela Petrtýlová, Praha:

Soda je můj oblíbený čisticí prostředek. Vzhledem k tomu, že se však obvykle prodává jako prášek, je její využití omezenější, nebo méně praktické. Frosch tekutý čistič ve spreji považuji skoro za geniální. Mohu čistit sodou, jak mám ráda, zároveň ale nemusím před úklid chystat nějaký speciální přípravek. Balení s rozprašovačem je velmi praktické a po vypotřebování jistě využiju ještě na něco jiného.

Petra Pošmurová, Mariánské Lázně:

Čistič na kuchyně s přírodní sodou v mžiku odstranil mastnotu, odolnou špínu i zaschlé nečistoty. Čištění sporáku, grilu i mikrovlnné trouby, bylo díky tomuto čističi snadnější, než kdy dříve. Pozornost si bezesporu zaslouží i skutečnost, že čistič zanechává příjemnou vůni. Za mě dokonalý.

Frosch Čistič vodního kamene s malinovým octem

Miroslava Chovancová, Hořesedly:

Po otevření prostředku byla cítit silná, sladká vůně malin, která se linula v koupelně ještě dlouho po jejím úklidu. Snadné použití prostředku. Byla potřeba delší doba, než začal prostředek účinkovat v porovnání s jinými méně ekologickými. Po vyčištění nezůstávaly žádné šmouhy, armatura se leskla po opláchnutí, nebylo potřeba dále leštit. Ekologické a recyklovatelné nádoby.

Lenka Hudečková, Toužim:

Využila jsem ho na mytí koupelny. Krásně odstraňuje zaschlé zbytky mýdla ve vaně a sprchovém koutu. Umyvadlo se také leskne. Baterie září novotou. Líbí se mi i jemná vůně, malinová, která je mi příjemná. Stačí jen malinko nastříkat, nechat chvíli působit a pak houbičkou setřít, je hotovo.

Eliška Sládková, Plzeň:

Z něj sem byla doslova nadšená. Jeho vůně mě hned uchvátila. A účinek! Perfektní. Jen jsem nastříkala, setřela, případně opláchla a hotovo. Během chvilky umyté umyvadlo i vana.

Daniela Petrtýlová, Praha:

Ocet je můj další oblíbený čisticí prostředek. Hodně jsem však vždy zápasila s tím, že po použití zaplnil okolí octový zápach. V této malinové verzi je octový zápach potlačen příjemnou malinovou vůní, takže se člověk při úklidu nemusí omezovat jen na učité časy, aby plochy stihly po úklidu do dalšího použití, vyčichnout. Také je příjemné, že oproti (více) chemickým přípravkům, tento, doufám, nebude tolik poškozovat třeba povrch vodovodních baterií. A stejně jako u kuchyňského čističe se sodou je v praktické láhvi s rozprašovačem.

Petra Pošmurová, Mariánské Lázně:

Čistič s malinovým octem jsem hojně využívala na čištění umyvadel, sprch, van nebo kachliček. Kromě čistoty se postaral  o zářivý lesk a zanechal krásnou vůni čerstvých malin. Vodní kámen neměl absolutně žádnou šanci se usadit. Paráda.

Froch Univerzální octový čistič

Miroslava Chovancová, Hořesedly:

Přírodní složení šetrné k přírodě. Vůně typická pro ocet. Velmi účinný na povrchy v kuchyni i v koupelně. Působil ihned po aplikaci i na silné znečištění. Nezanechával šmouhy. Osobně raději upřednostňuji přípravky s aplikací ihned na čištěný povrch, bez dalšího ředění vodou. Jeho účinnost mě velmi překvapila i jeho všestranné použití.

Lenka Hudečková, Toužim:

Pomohl mi s úklidem celého bytu. Povrchy, podlahy, koupelna, všude se hodí. Příjemně voní, nedráždí mě ke kašli (jsem alergik). Zkusím ho i na mytí oken po zimě.

Eliška Sládková, Plzeň:

Použila jsem na umytí obkladové dlažby, jak na wc, tak v koupelně. Maximální spokojenost!

Daniela Petrtýlová, Praha:

Řekla bych, že má srovnatelné vlastnosti jako malinový výše. Jen není s žádnou neoctovou vůní  a také není v balení s rozprašovačem. Ráda jsem vyzkoušela. Nejsem si však jistá, že v budoucnu koupím. U tohoto přípravku trošku váhám, jaká je krom pohodlí a hezčího balení přidaná hodnota oproti octu, který si doma rozředím vodou, a naliju do něj trochu kyseliny citronové. Přesné složení na lahvi uvedené není. Napsáno je: povrchové aktivní látky, kyselina octová, kyselina citronová a potravinářské barvivo. Samostatný ocet a kyselinu citronovou totiž mohu využít i na vaření. Takže takto smíchaná verze je další lahev, která by doma zabírala místo.

Petra Pošmurová, Mariánské Lázně:

Univerzální čistič octový jsem využila na umyvadla hlavně, když děti opustí koupelnu ta spoušť zubní pasta všude. Hravě jsem s univerzálním čističem během pár minut uklidnila i naleštila.

FROSCH Čistič na dřevěné podlahy a povrchy

Miroslava Chovancová, Hořesedly:

Na tento produkt jsem se těšila asi nejvíce. Laminátové podlahy se po něm lesknou, vyčistí každý flíček, který zde ulpěl. Nedávno manžel vylil kávu, po vyčištění čističem na dřevo není na podlaze nic vidět. Krásně voní borovicí, celý byt máme provoněný.

Lenka Hudečková, Toužim:

Příjemná vůně borovice i konzistence prostředku. Poradil si s nejrůznějšími druhy zaschlých skvrn na podlaze bez větší námahy. Podlaha byla po uschnutí lesklá a hladká. Na skvrny nebylo potřeba dávat neředěný prostředek. Obaly jsou  vyrobeny z recyklovaného a opětovně recyklovatelného materiálu, což je fajn.

Eliška Sládková, Plzeň:

Snadno odstranil i čáry od lihových fixů. Nábytek vypadá nejen čistě, ale je jako nový. Zkoušela jsem na skvrny koncetrát. Zbytek stolů a skříní jsem ošetřila roztokem. Vyhovuje mi, že nemá výraznou vůni.

Daniela Petrtýlová, Praha:

Doposud jsem na dřevo vždy používala čistič ve spreji nebo ve formě pasty. Frosch je tekutý, takže se mnohem lépe roztírá než pasta. A láhev, jako balení je samozřejmě výrazně ekologičtější, než balení jako sprej. Možná by stálo za úvahu balení v menším množství, protože se nepoužívá tak často.

Petra Pošmurová, Mariánské Lázně:

Využívala jsem na veškeré dřevěné plochy. Stoly, podlahy nábytek. Příjemná vůně po borovici. Jen mě tady trochu mrzelo, že jsem musela více rozleštit zanechal na světlém stole matný povrch. Na tmavém ne. Zvláštní. Jinak paráda.

FROSCH Tekutý písek citron

Miroslava Chovancová, Hořesedly:

Jemná příjemně citronová vůně, jemná krémová konzistence šetrná k povrchům v koupelně. Bez obtíží zvládl nečistoty v koupelně i v kuchyni. Snadné a rychlé použití.

Lenka Hudečková, Toužim:

Příjemně vonící a jemný tekutý písek, který mi pomáhá nejen v kuchyni, ale i v koupelně. Zkoušela jsem vydrbat trochu připálené dno hrnce, parádně mi písek pomohl. Na balkoně jsem s ním čistila nečistoty, které se tam v zimě nakupily a taktéž bez problémů a v pohodě jsem vše vyčistila. Svěží citronová vůně mě taktéž nedráždí, jako některé jiné čisticí prostředky.

Eliška Sládková, Plzeň:

Příjemná vůně, snadné použití. Líbí se mi, že je jemnější než jiné tekuté písky. Díky tomu jsem jej použila na jakkýkoliv povrch.

Daniela Petrtýlová, Praha:

Je to v podstatě tekutý písek s vůní citronu. Taková domácí úklidová klasika, základ. Vyhovuje mi, že je písek řidší, více tekutý, snáze se tedy na povrchu rozprostře. Výhrady mám pouze k balení. Láhev je vůči výšce hodně úzká, a pokud o ní omylem zavadím, snáze se převrhne.

Petra Pošmurová, Mariánské Lázně:

Čistící krém citrus klasika jsem znala. Je super na hrnce na plechy od pečení. Vše zvládnu houbičkou tou hrubou částí. Dřez zvládnul také dočista a hlavně moje ruce nejsou po použití podrážděné zarudlé. Super. Dokonce jsem ho využila na čmáranice na stole po dětech.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz