Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Mravenci? ZÁKAZ vstupu

Mravenci? ZÁKAZ vstupu

14.7.2018 - redakce Babinet.cz

Pět si jich pochoduje po kuchyňské lince, tři plavou v psí misce s vodou, jeden si drze špacíruje po chlebu s máslem a vy jen běháte a snažíte se je zlikvidovat. Nic nepomáhá. Jednoho zabijete a další milion mu přijde na pohřeb. O kom je řeč? O mravencích. O čem bude řeč dál? O tom, jak se jich konečně zbavit.

Mají snad GPS?

Jak je možné, že se k vám mravenci neustále vracejí? Jste jim snad extra sympatičtí? Oblíbili si vás? Mají vás v GPS jako hlavní cíl?

Možná vás to překvapí, ale nic takového v tom není. Dokonce to od nich není ani škodolibý úmysl. Zatoulají se k vám zvenčí, a když zjistí, že se jim u vás povede dobře, už zůstanou. Přestěhují se do vaší domácnosti i se zbytkem mravenčí rodiny. Proč? Poskytujete jim komplet servis. Teplo i potraviny.

Jak mravenčí návštěvě předejít?

Je to naprosto jednoduché.

 • Domácnost udržujte v čistotě.
 • Potraviny skladujte správným způsobem a mějte je pokud možno vždy uzavřené.
 • Nepodceňujte těsnění dveří a oken.

Když už se zabydlí, jak je vystěhovat?

 1. 1. Čisté plechovky

Než vyhodíte plechovky od sladkých limonád a nápojů do koše, vždycky je pečlivě vymyjte vodou a prostředkem na nádobí. Ač se to nezdá, na stěnách plechovek ulpívá velké množství cukru a právě to mravencům přijde vhod.

 1. 2. Kajenksý pepř

Aroma kajenského pepře mravence dráždí. Nesnáší ho. Trochu pepře proto aplikujte do rámů oken a k prahu u dveří. Mravenci vás obejdou.

 1. 3. Ocet, voda, mýdlo

Rozprašovač naplňte octovým roztokem. Tedy voda, tekuté mýdlo a ocet. Vše ve stejném poměru. Směs aplikujte na místa, na kterých se mravenci nejčastěji zdržují.

 1. 4. Kypřící prášek a cukrová voda

Do malé misky dejte kapku vody a větší množství cukru. Přidejte do směsi balíček kypřícího prášku. Mravenci si přijdou do cukrového bufetu a zároveň se naládují i kypřícím práškem. A právě ten je zahubí.

 

Napsala Bára Klímová

Přečtěte si také

Když nové boty tlačí: 7 tipů, jak být jako v bačkůrkách

Hlava v kleštích a příšerná bolest! 5 tipů, které fungují OKAMŽITĚ

Domácí spalovače tuku aneb Plavky nejsou nepřítel

Jak rychle provonět domácnost aneb Když nestíháme generální úklid

Nééé sůl, koření! 4 kořenky, které umí víc, než dochutit jídlo. Máte je na poličce určitě i vy.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.