Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Petice STOP KOUŘENÍ

Petice STOP KOUŘENÍ

Redakce Babinet

Už 50.000 lidí vzkázalo politikům: Zakažte kouření ve veřejných prostorách včetně restaurací!

Na internetu se objevila jedna z největších petičních akcí v historii České republiky. Petice STOP KOUŘENÍ požaduje zákaz kouření ve veřejných prostorách včetně restaurací. Za prvních 14 dní existence petici prostřednictvím internetové stránky www.stopkoureni.cz podpořilo už přes 50 tisíc lidí z celé České republiky a šíří se lavinovitě dál. „Chceme se připojit k dnes již mnoha vyspělým zemím, kde svoboda dýchat čistý vzduch na veřejných místech zvítězila.“, uvádí spoluorganizátorka petice MUDr. Renée Schickerova.

Iniciátoři petici považují za jediný možný nástroj k přesvědčení našich politiků, aby se zpřísněním protikuřáckého zákona seriózně zabývali. Zatímco průzkumy veřejného mínění jasně ukazují převahu lidí souhlasící se zpřísněním zákona, poslanci to cítí jinak. Zhruba polovina souhlasí a druhá polovina je proti a argumentuje údajnou svobodou kuřáků kouřit, kde chtějí. „Chceme, aby poslanci zaregistrovali názory svých voličů, proto volíme tuto demonstrativní formu“, prohlašují organizátoři petice.

„Pokud někdo kouří, je to jeho výsostné právo. Ale pouze do chvíle, než svým počínáním začne ohrožovat své okolí. A v tomto případě se o ohrožování zcela prokazatelně jedná, pasivní kouření podle lékařů způsobuje závažná onemocnění a ročně na něj v České republice umírá přes 1000 lidí“, uvádí další autorka petice MUDr. Eva Králíková.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

*/ ?>