Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Češkám pomůže v sexu i v životě nová dimenze antikoncepce

Češkám pomůže v sexu i v životě nová dimenze antikoncepce

Šárka Janouchová

Podle nejnovějších reprezentativních průzkumů patří Češky mezi sexuálně nejaktivnější Evropanky. Před námi jsou jen Italky, o příčku níže stojí Rusky. Podle další statistiky mívají evropské dívky první pohlavní styk kolem sedmnácti let a používání různých forem antikoncepce je pro ně dnes již naštěstí téměř samozřejmostí.

Nejde jen o ochranu před nechtěným otěhotněním, ale i před různými chorobami. Nejčastější antikoncepční metodou jsou kondomy a antikoncepční pilulky (ATP), které dnes užívá každá třetí Evropanka. Ale Češky, které jsou na vrcholu pomyslného sexuálního žebříčku, v používání hormonální antikoncepce naopak zaostávají. Daleko častější metodou je prezervativ, který používá 47 procent českých žen – některé v kombinaci s ATP. Tu jako ochranu používá jen 21 procent Češek a to přesto, že dnes již jde o dokonalé přípravky s vysokou spolehlivostí.

Ženy mají na antikoncepci stále větší požadavky. První antikoncepční prášky v minulém století mívaly často nepříjemné vedlejší účinky. Dnešní moderní antikoncepce musí být spolehlivá, nesmí se po ní tloustnout, nesmí po ní bolet hlava, nesmí zadržovat vodu v těle ani vyvolávat změny nálad. Všechny tyto negativní jevy jsou způsobeny vysokým obsahem hormonů v ATP především estrogenu. Trendem je tedy pilulka s velmi nízkým obsahem tohoto hormonu, ale samozřejmě při zachování žádoucích účinků. A nejen těch antikoncepčních. „Dnešní žena očekává od špičkové antikoncepce další přínosy jakými je pozitivní vliv na pleť, vlasy, apod. Dobrou zprávou pro ženy je, že na náš trh se dostává úplně nový prostředek, který splňuje všechny tyto požadavky. Pilulka YASMINELLE odpovídá nejvyšším současným nárokům moderních žen.“ Říká MUDr. Dagmar Makalová.

A jak je to s oním obsahem hormonů, konkrétně estrogenu? Pro srovnání - například Anovlar 21 obsahuje 50 ug estrogenu, Lindynette 30 ug. YASMINELLE má snížený obsah estrogenu na pouhých 20 ug ethinylestradiolu. YASMINELLE je první antikoncepční pilulkou, která obsahuje velmi nízkou dávku hormonu v kombinaci s drospirenonem. Drospirenon je velmi podobný progesteronu, který se tvoří přirozenou cestou v ženském těle. Je tedy možné, že právě YASMINNELE pomůže změnit dosavadní poněkud skeptický pohled českých žen na ATP.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip