Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Květen plný výzev: Berani koketují se zadlužením, Střelci mají nereálné cíle

Květen plný výzev: Berani koketují se zadlužením, Střelci mají nereálné cíle

1.5.2024 - redakce Babinet.cz

Květen nám poskytuje plátno připravené k malbě nových a vzrušujících obrazů. V této době se naše vztahy, lásky, finance a profesní úspěchy stanou hlavními protagonisty našeho života a pod vlivem hvězd se otevřou nová dvířka. Květen je také dobou, kdy se musíme zaměřit na sebekontrolu a uvědomit si důležitost vyváženosti a rovnováhy ve všech oblastech našeho života. Současně je třeba dávat pozor na naše vlastní city a nebránit se sebereflexi.

Beran

Poslední dobou se až příliš spoléháte na podporu ostatních. Finance vám začaly činit drobné potíže a některé půjčky, které zaštiťují vaši blízcí, se pomalu vymykají kontrole. Milí Berani, když trochu zaberete, nic není ztraceno. Dejte si však pozor na laxní přístup a míru zadlužení pečlivě sledujte. V opačném případě si zaděláváte na velký problém.

horoskp na květen

foto / Freepik

Býk

Býky čeká silné období, které je absolutně nakloněno k tomu, aby se po dlouhé době někomu pořádně otevřeli. Býci nyní potřebují větší jistotu ve svých emocionálních hloubkách, ve kterých se většinou toulají výhradně sami. Květen je také ideální dobou k tomu, abyste do svých pracovních, kariérních nebo životních cílů vložili více energie.

Blíženci

Buď mohou přijít nové partnerské příležitosti, anebo se objeví šance vnést novou energii do stávajícího vztahu, který začal ztrácet náboj. Vztahy navázané nyní budou obecně úspěšné a šťastné, některé specifické vztahy pak dokonce oboustranně výhodné. Vaše schopnost vycházet s ostatními se zlepší a kouzlo kompromisů se vám dostane hodně pod kůži.

Rak

Přesvědčení a zájmy jsou v pořádku, ale raci by měli trochu brzdit, jde-li o vnucování svých přesvědčení. Možná si to často ani neuvědomujeme, ale tlačíme na pilu i tam, kde to není úplně vhodné. Některým Rakům během května do života vstoupí osoba, která je vlídně naučí, jak ovlivňovat druhé, aniž by to bylo nepříjemným způsobem. 

Lev

U Lvů půjde během května rovněž hodně o vztahy. Mohou nastat potíže se slučováním aktivit a na přetřes přijde také dynamika moci. Ta je u Lvů pochopitelně vždy silnější a partnerům Lvů to nemusí konstantě vyhovovat.  Dostanete ale příležitost propracovat se ke shodě, k pochopení a k nastavení nových jasných hranic.

Panna

Lidé přicházející do vašeho života mohou být kreativní, umělečtí a hlavně schopni rozpohybovat vaši kreativitu, která ve vás dřímá už velice dlouho. Na realizaci možná však ještě buď nebyl čas, anebo Pannám chyběla kuráž, jde-li o výstup z komfortní zóny.  Během května se ale pomalinku dostanete k tomu, že odlišné názory nejsou útokem, ale mohou být právě onou inspirací.

Váhy

Květen je dobou, kdy vás ovládnou představy o budoucnosti. Na tu Váhy příliš nemyslí a umí se přizpůsobit jakékoliv stávající situaci. Byť s nimi změny vnitřně nerezonují, Váhy umí zabrat a naroubovat se i do nepohodlí. Během května ale cíleně začnete zasévat semínka, která vám v budoucnu přinesou ovoce především v otázce vlastní spokojenosti.

Štír

Příliš často kladete důraz na činnosti, které vás odvádějí od vašich skutečných povinností. Mohou se objevit problémy související s domovem a rodinou. Může jít také o problémy s financováním vašich snů a plánů. Jde však ale spíše o zdvižený varovný prst, který vás má usměrnit právě v oné otázce prokrastinace. Trošku se hlídejte a uvidíte, že problémy ustanou.

Střelec

Střelci se budou během celého května dostávat do stresu. Byť nárazově, ale budou. Stanovili si totiž nereálné cíle, kterých navíc od začátku roku chtěli dosáhnout až příliš rychle. Nyní na dveře u Střelců klepe uvědomění, že takhle to dál nepůjde. Měli byste ze svých nároků na sebe slevit a cíle upravit do reálné podoby. V opačném případě bude stres narůstat.

Kozoroh

Často můžete být v pokušení uniknout od svých každodenních povinností a výzev různé povahy. Na jednu stranu máte velmi dobrodružnou povahu, ale občas máte adrenalinu víc než dost. Odpočinek vás však ještě ani během května nečeká. Naopak. Vše bude pomalu gradovat a v povinnostech musíte ještě chvíli setrvat naplno.  

Začátek formuláře

Vodnář

Hledáte nový začátek. Lépe řečeno svým způsobem nový začátek. Vaše touha dělat vše správně je během jarních a letních měsíců obzvláště silná, ale zároveň víte, že ne vše může být perfektní. Avšak nezoufejte. Projekty, na kterých jste pracovali v soukromí nebo v profesní oblasti, se nyní mohou začít vyplácet. Nyní se méně soustřeďte na pomoc druhým a prioritou nechť jsou vaše vlastní zájmy.

Ryby

Během května mohou nastat chvíle, kdy se ostatní ve vašem životě cítí ohroženi vašimi nově nalezenými projevy svobody a nezávislosti, kdy jsou vaše osobní touhy výraznější než jindy. Vaši blízcí jsou zvyklí na vaši péči, laskavost a ochotu kdykoliv pomoci. Změna v chování tak zákonitě začne vaše okolí znervózňovat. Jen kvůli tomu se ale nevzdávejte.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

horoskopy.cz

https://theshiftnetwork.com/Psychology-Astrology?utm_medium=affiliate&utm_source=infusionsoft&cookieUUID=956c92e2-8a7a-4588-a155-3f064da39fad&cookieUUID=476ceb25-1c55-4b91-89bf-f891b2cbc8a0&affiliate=11416

https://www.mindbodygreen.com/articles/what-is-psychological-astrology-5-ways-you-can-use-it-in-your-everyday-life

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz