Babinet.cz  /  Soutěže  /  Soutěžte, podpořte pacienty se vzácnou chorobou a získejte knihu Ve stínu Duchenne

Soutěžte, podpořte pacienty se vzácnou chorobou a získejte knihu Ve stínu Duchenne

12.12.2023 - redakce Babinet.cz

Duchennova svalová dystrofie je vysoce progresivní onemocnění, pacienti se o sebe bez pomoci nepostarají. Nemůžou se  sami najíst, napít, nejsou schopni pohybu a potřebují přístroje ventilační podpory. 

Na pomoc takovým rodinám vznikl Parent Project. V něm jsou sdruženi mámy a tátové, jejichž děti mají Duchennovu svalovou dysturofii (DMD), a kteří si kromě běžných rodičovských rolí musejí osvojit mnohé další. Více informací o nemoci i sdružení je na stránkách Parent Project.

Na podporu rodin a kluků sdružení letos vydalo knihu příběhů s názvem Ve stínu Duchenna, aby oslovilo veřejnost a přiblížilo lidem, co jejich příspěvky a pomoc v řádu stokorun znamená pro organizaci a samotné pacienty. Kniha obsahuje 24 jedinečných příběhů pacientů. Honza, Danek, Adam, Martin, jejich tátové, maminky, sourozenci v nich nechali kus sebe. Patronem knihy se stala mimo jiné i herečka Michaela Maurerová.

Tři z těch, kteří odpoví na naše otázky, knihu získají.

Přispět však můžete v každém případě. Dobrý skutek znamená dobrý pocit a pro kluky 5 hodin asistence na ozdravných pobytech. Za příspěvek min 750 Kč na asistenční služby a získáte knihu jako poděkování za váš dar. 

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

sophya
3.1.2024 08:14

An extremely helpful essay! This post contains a wealth of information about the that may help anyone launch a successful social media campaign. five nights at freddy's

Další soutěže

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz