Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vánoční hvězdy na stromeček jako z řezbářské dílny

Vánoční hvězdy na stromeček jako z řezbářské dílny

15.12.2021 - redakce Babinet.cz

V adventním čase často plném shonu, vaření, pečení, uklízení a nakupování dárků, si udělejte pár příjemných chvilek pro vánočním tvoření. Vlastnoručně vyráběné dekorace potěší, obzvlášť když je výsledek tak krásný, že by nikoho nenapadlo, že výroba je tak snadná. K výrobě budete potřebovat jen dřevěné kolíčky, tavnou pistoli, provázek a lak na nehty, tempery nebo barvu ve spreji k finální úpravě.

 • K výrobě jednoduché hvězdy budete potřebovat 8 dřevěných kolíčků, tavnou pistoli, provázek a laky v barvě, ve které chcete finální hvězdu mít. My jsme pro lepení použili novinku – akumulátorovou tavnou pistoli Fieldmann FDTP 2204-A s kapacitou baterie 1 500 mAh.
 • Z kolíčků vyjměte všechny kovové části. Pomocí tavné pistole slepte vždy dva kusy dřívek k sobě zadními, rovnými stranami, tedy opačně, než spolu byly spojeny původně. Mezi jednu z dvojic dřívek vložte kus provázku pro zavěšení.
 • Ze slepených dřívek (dvojici s provázkem si nechte stranou) vytvořte kříž. Silnějšími konci je slepte k sobě. Poté postupně přilepte zbylé 4 dvojice do mezer, včetně dvojice s provázkem. Vznikne tak hvězda.
 • Po zaschnutí zbývá jen nabarvit hvězdu podle vašich představ a zavěsit na stromeček, na větve ve váze, nebo třeba na okno. Můžete také vyrobit hvězdu bez provázku a ozdobit s ní vánoční tabuli nebo ji přilepit na dárkový balíček.
 • K výrobě složitější hvězdy budete potřebovat stejné pomůcky, jen ještě o dva kolíčky více, tedy deset. Začátek výroby je stejný jako u jednoduché hvězdy. Z kolíčků sundejte kovové části a pět párů dřívek slepte stejně, jako u jednoduché hvězdy.
 • Dalších pět párů ale slepte tak, jak k sobě patří při pozici rozevřeného kolíčku. U jednoho páru mezi dřívka opět vložte provázek pro zavěšení. Dvojice spojte do tvaru hvězdy.

 • Po zaschnutí obou částí přilepte jednodušší hvězdu na tu složitější. Hotovou dekoraci natřete lakem a zavěste tam, kde bude za hvězdu.
 • Ani zbylé kovové části nepřijdou nazmar. Při výrobě jednoduché a složitější hvězdy zbyde 18 kovových částí, ze kterých si můžete vyrobit jednu pěticípou hvězdu a jednu čtyřcípou. Kovové hvězdy budou originální ozdobou na stromečku nebo dekorací na stole.

 • Na pěticípou hvězdu je potřeba 10 kovových částí a na čtyřcípou 8. Jednotlivé kovové prvky lehce roztáhněte, aby se s nimi lépe pracovalo. Části napojte na sebe a vytvořte z nich hada. Konce spojte k sobě.
 • a z vzniklého kroužku vytvarujte hvězdičku dle obrázku.

Tavné pistole bývají zpravidla elektrické, takže jste při práci závislí na přívodním kabelu a zásuvce. A to bývá často kámen úrazu. Zásuvka je špatně dostupná, elektrický kabel je krátký a nedosáhne tam, kam potřebujete. Skvělým řešením je tavná pistole akumulátorová. Jednoduše ji jen předem nabijete, a pak s ní můžete pracovat bez omezení doma i venku. Tavná lepicí pistole FDTP 2204-A s akumulátorovou baterií o kapacitě 1500 mAh, zajistí absolutní pohodlí při práci, ale navíc jí stačí k nahřátí pouhých 90 sekund. Lepicí aktivita je 1,5 g/s při teplotě 170 ºC. Nabíjení baterie sice nějaký čas zabere, ale výhodou je, že ji lze dobíjet kdykoliv, aniž by se snižovala její kapacita. K obslužnému komfortu přispívá také pogumovaná rukojeť. Do pistole se používají lepicí tyčinky o velikosti 7 milimetrů, které jsou součástí balení. Doporučená akční maloobchodní cena novinky FDTP 2204-A je 549 Kč. Více na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.  

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další soutěže

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz