Babinet.cz  /  Soutěže  /  Jak vyzrát na dlouhé zimní večery

Jak vyzrát na dlouhé zimní večery

24.11.2021 - redakce Babinet.cz

Podzim už nám ukázal svou nejhezčí tvář a pomalu se překlápí do zimy a najednou je před námi otázka, co s dlouhými večery, které povětšinou trávíme doma. Pochmurné počasí se většina z nás snaží překonat zapnutím televize nebo počítače, popřípadě koukáním do telefonu, ale věřte nám, existuje spousta mnohem zábavnějších aktivit. Pojďme některé z nich prozkoumat.

Věděli jste, že zimní večery byly v dřívějších dobách věnovány převážně opravám a výrobě drobných věcí? Zašívalo se, tkalo, šilo, dralo peří apod. Ačkoliv dnes nás od povinností mnohdy svádí elektronika, advent se nezadržitelně blíží, a tak je potřeba se naladit na vánoční atmosféru.

Kreativitě se meze nekladou

Ručně vytvořený věnec na stůl či dveře rozzáří každou domácnost, stejně tak i vystříhané a nabarvené papírové vločky. Ulehčit práci můžete dokonce i Ježíškovi, a to tím, že mu připravíte visačky na dárky, třeba ve tvaru jeho čepice. Máte rádi tvoření, u kterého si navíc i zamlsáte? Vytiskněte si libovolné vánoční šablony, do kterých vlepte nejrůznější dekorace, jako např. vatu, krepový papír a stuhy. Skvěle poslouží i Haribo žvýkací kuličky nebo sáček limitované edice Merry Christmas plné ovocných příchutí tvarovaných do typických vánočních motivů. Vyřádit se může celá rodina! 

Tematický filmový večer

I zcela obyčejné sledování televize se dá ozvláštnit. Zahajte s rodinou tradici tematických filmových či seriálových večerů. Jednou to bude romantická komedie, jindy drama se zápletkou a zapomenout nesmíme ani na tradiční výlet do Bradavic. Vybavte se kouzelnickým náčiním, připravte mísu popcornu a dobrý nápoj v podobě horké čokolády nebo voňavého pečeného čaje.

Všechny vzpomínky pohromadě

Máte spousty fotek, ale stále se vám nedaří dát je dohromady? Mít je uložené v počítači je jistě fajn, ale i digitální data mají svou životnost a není nad to, když občas zavzpomínáte při prohlížení alba. Fotky je možné buď vytisknout a roztřídit do koupeného alba, ale mnohem osobnější je vytvoření vlastního, které doplníte různými malůvkami, texty a dalšími vzpomínkami. Oživte krásné chvíle se svými blízkými i místa, která jste s nimi navštívili. Věřte, za tu trochu námahy to stojí.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další soutěže

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz