Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Charita letos přinese dětským domovům rekordní částku!

Charita letos přinese dětským domovům rekordní částku!

Redakce Babinet

Děti v dětských domovech jistě dlouho nezapomenou na letošní Vánoce. Jen za první měsíc charitativního projektu S Bertíkem za dětským úsměvem se pro ně podařilo vybrat rekordní částku převyšující 5 milionů korun.

„Již po prvním měsíci konání letošního projektu jsme překonali částku 5 milionů korun, což je suma, které jsme téměř dosáhli za celý loňský ročník,“ informuje Lenka Rogerová, ze společnosti AHOLD Czech Republic, která má projekt na starosti. Za sedm let své existence vynesli Bertíci téměř 26 miliónů korun.

Většina dětských domovů se chystá získané peníze použít na zpříjemnění pobytu svých dětí. Některé domovy tak opraví dětské hřiště, jiné dovybaví počítačovou učebnu, zájem je i o lyžařské či vzdělávací zájezdy pro děti. „Díky letošní sbírce budeme moci naše děti vypravit na jarní vzdělávací pobyt s výukou angličtiny do Velké Británie,“ říká ředitel pražského Dětského domova v ulici Jana Masaryka Jan Smolka.

Podobně smýšlí i ředitel Dětského domova v Klánovicích Petr Nejezchleba: „Nápadů na využití těchto peněz je mnoho, ale nejraději bychom peníze využili na zdokonalování výuky cizích jazyků.“

Rekordní částku letos dostanou děti v obtížných životních situacích ve všech regionech ČR. „Spolupracujeme s organizacemi ve všech regionech. Celkem se jedná o finanční podporu 129 ústavů ve 106 městech v zemi,“ doplňuje Rogerová.

Přesný seznam organizací, které výtěžek charitativního projektu převezmou, a měst v nichž projekt probíhá, najdete na internetové adrese www.ialbert.cz

AHOLD Czech Republic, a. s., je největší a jednou z nejrychleji se rozvíjejících maloobchodních společností v České republice. Základ prodejní sítě Aholdu tvoří 244 supermarketů Albert a 56 hypermarketů Hypernova. Přes 14 500 zaměstnanců českého Aholdu obslouží ročně přes 155 milionů zákazníků. Prodejny Hypernova a Albert nabízejí své služby ve všech krajích České republiky, Ahold se tak stal jedním z nejsilnějších regionálních zaměstnavatelů. AHOLD Czech Republic, a. s., je dceřinou společností nadnárodní společnosti Royal Ahold se sídlem v nizozemském Amsterdamu. (www.ahold.cz).

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip