Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Astrologie a hypochondrie: Tato znamení najdete na seznamu těch největších hypochondrů

Astrologie a hypochondrie: Tato znamení najdete na seznamu těch největších hypochondrů

21.4.2023 - redakce Babinet.cz

Většina z nás má tendenci obávat se sem tam o své zdraví. Jde li o běžné meze, je to poměrně normální jev a na této skutečnosti není nic zvláštního. Někteří lidé jsou však přesvědčeni, že jistě trpí nějakou vážnou chorobou, aniž by k ní ale byly jakékoliv příznaky. Takové osoby známe jako hypochondry. Ti bývají zdrojem úzkostí nejen sami sobě, ale mnohdy také ostatním. Hypochondři mají často schopnost přenést svůj velký strach z nemocí i na ostatní dříve, než řeknete švec. Hypochondři toto zkrátka umějí mistrně. Taková hypochondrie pak může být zvláště výrazná u některých znamení zvěrokruhu. Najdete se mezi nimi také vy sami?

foto / Freepik

Blíženci

Blíženci jsou známí tím, že důkladně analyzují všechny aspekty nejen zdraví svého, ale totéž dělají i se svým okolím. Avšak tato přehnaná pozornost, kterou Blíženci s oblibou k detailům upínají, může vést k úzkostem. Přehnané obavy z neexistujících zdravotních problémů Blížencům podstatně ztěžují život. Jedinci v Blíženci jsou k hypochondrii velice náchylní a až zbytečně moc času tráví tím, že přemítají o nejrůznějších fatálních diagnózách. Umějí se na povel vyděsit tak moc, až jim skutečně začne být zle.

Rak

Raci jsou velmi soucitní a empatičtí lidé. Mají tendenci vnímat potenciální zdravotní problémy u sebe a stejně tak je tomu u svých blízkých. Jejich empatie a citlivost ale není vždy ku prospěchu. Mohou totiž vést k nadměrnému stresu a panice, pramenících právě z otázek ohledně možných zdravotních potíží. Pokud toto Raci nedostanou pod kontrolu, což často bohužel opravdu nedostanou, mohou postupnými krůčky dojít až k silné hypochondrii nepříjemného rozsahu, se kterou se žije velmi těžce.

Vodnář

Vodnáři jsou až příliš vnímaví nejen k tomu, co se děje jejich těsnému okolí, ale sledují také veškeré tragédie a katastrofy ve světě. Hltají všechny možné zprávy o epidemiích, pandemiích, živelných katastrofách, nehodách a nešťastných tragediích. Frustruje je to pak ale natolik, že se všeho začnou přehnaně obávat. To nepůsobí zrovna dvakrát dobře ani na jejich duševní, ani psychické zdraví. Vodnáři se zkrátka dobrovolně týrají a pak se bojí. Nemocí, i katastrof, ke kterým ale vůbec nedojde.

Kozoroh

Kozorozi jsou velmi ambiciózní a pracovití. I to pomalu, ale jistě vede k nadměrnému stresu. Ten pochopitelně není nijak prospěšný a nic dobrého nepřináší. V souvislosti se stresem se pak i na Kozorohy mohou nabalovat úzkosti nebo dokonce deprese. Když pak na pracovním tempu Kozorozi uberou, začnou si svého zdraví, které dříve zanedbávali extrémně, všímat zase pro změnu přehnaně. Ani jeden extrém není vhodný a Kozorohům nesvědčí. Oni sami to dobře vědí, ale se změnou otálejí.

Ryby

Ryby jsou dalším znamením, které je někdy až přehnaně citlivé. A to jak k emocím okolí, tak k různým škodlivým vlivům na jejich tělo. Sem tam je přepadne taková úzkost, že by nejraději sebe a své blízké zabalili do nepropustné bublinkové fólie, aby byli v absolutním bezpečí. To vše samozřejmě řečeno s nadsázkou. Nicméně Ryby, náchylné k obavám by si skutečně někdy nejraději pojistily vše tak, jak jen to jde, aby posílily pocit bezpečí a eliminovaly škodlivé vlivy. Ve skrytu duše však ví, že to prostě nelze.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.yourtango.com/2018319643/horoscope-five-hypochondriac-zodiac-signs-according-astrology

https://www.yahoo.com/lifestyle/zodiac-sign-biggest-hypochondriac-astrologers-130152615.html?fr=sycsrp_catchall

https://bestlifeonline.com/biggest-hypochondriac-zodiac-news/

https://www.zodiachelps.com/2022/04/28/5-signs-that-suffer-from-hypochondria/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip