Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte sadu ptáčků od českého výrobce skleněných ozdob Koulier a oživte jimi velikonoční výzdobu

Vyhrajte sadu ptáčků od českého výrobce skleněných ozdob Koulier a oživte jimi velikonoční výzdobu

19.2.2023 - redakce Babinet.cz

Proč se některé zvyky a tradice uchytí a oslavují po staletí a jiné zanikají? Ať už se jedná o zažité, striktně a dogmaticky dodržované rituály nebo o lidmi milované lidové krajové oslavy, řadu z nich přebíráme do svých domovů a neotřese s nimi ani pohnutá doba. Některé zvyky na nás zapůsobí tak, že je pojímáme za své a přebíráme do svých rodin napříč kraji. Tak jsme si například nenechali vzít pomlázku. Prostřednictvím čerstvě natrhaných vrbových proutků do žen vstupuje mládí a krása. Na Českomoravské vysočině se zase například na Velikonoce napekla tak zvaná Hlavička z telecího a uzeného, nadrobno nasekaného masa s krupičkou a vejci a mladými kopřivami. Napeklo se jí třeba několik pekáčů a jedla se i studená po celé svátky. Krajově se odlišují nejenom pokrmy, ale i kraslice, které připravují dívky na Velikonoční pondělí, jako symbol jara, života a plodnosti. Podle významu barev jimi obdarovávají koledující muže. Český výrobce skleněných ozdob Koulier na rozhraní regionu Vysočina a Chrudimsko není na trhu sice dlouho, ale již v loňském roce se pokusil o rozšíření tradice jarního zdobení skleněnými foukanými a malovanými ozdobami.

 

zdroj / Koulier

Na odekorování není zapotřebí mnoho času ani talentu. Skutečně stačí pár větviček nebo jarních kytiček a několik ptáčků a máte hotovo,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Nově nabídneme již celkem sedmnáct dekorů pestrobarevných porcelánových ptáčků, Velikonoční srdíčka ve dvou dekorech a osmi barvách, jarní jednobarevné ptáčky v pěti dekorech po osmi barvách nebo Veselé kraslice v devíti dekorech a až dvanácti barvách. Připravujeme rovněž rozšíření skleněných kytic o nové druhy a barvy,“ dodává Kateřina Šrámková.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 3 z vás vyhrají sadu 4 ptáčků!

Správnou odpověď naleznete na koulier.cz

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip