Babinet.cz  /  Recepty  /  Nápoje  /  Vyrobte si mléko z přírody

Vyrobte si mléko z přírody

26.6.2021 - redakce Babinet.cz
  • Sladké mandlové mléko

150 g sladkých mandlí, 1 l vody, pravý vanilkový cukr nebo lžíce medu Mandle spaříme, oloupeme a s trochou vody rozmixujeme v dobrém mixéru ("sekáčku"). Poté přilijeme zbytek vody a důkladně rozmixujeme. Tekutinu přeceníme přes jemné pláténko a osladíme. Drť rozhodně nevyhazujte, dámám totiž poslouží jako ta nejúžasnější pleťová maska!  

  • Semínkové mléko "Tři v jednom" (a tip na originální zdravé palačinky na vrch)

70 g sladkých mandlí, 3 lžíce slunečnicových semen, 2 lžíce loupaného sezamu, 1 l vody, pravý vanilkový cukr nebo lžíce medu Mandle spaříme a oloupeme. Poté dáme s vodou do mixéru a důkladně rozmixujeme. Přidáme velmi jemně rozmixovanou slunečnici a seznam (v mixéru s nástavcem na sekání budete muset sypkou olejnatou hmotu průběžně stírat ze stěn). Celou tekutou směs nadále vydatně pomixujeme, přecedíme přes jemné pláténko a dosladíme. Drť opět nevyhazujeme! Co jí takhle spolu se skořicí přidat do těsta na palačinky?  

  • Domácí "základní" sójové mléko

200 g sušených sójových bobů, 2 l vody, špetku soli Boby namočte na noc do vody. Ráno sóju slijeme, propláchneme a promneme, zbavíme ji tak alespoň částečně vrchních slupek. Poté směs zalijeme částí vody a mixujeme. Přilijeme zbylou vodu a tekutinu 15 minut vaříme. Nakonec vše opět přecedíme přes jemné síto či plátno. Drť lze upotřebit například do pomazánky, sekané či karbenátků.  

  • Konopné mléko s javorovým sirupem

Libovolné množství semínka, javorový sirup dle chuti Semena propláchneme vodou a necháme přibližně jeden den namočené ve vodě. Druhý den začnou semínka pukat a vystrkovat drobné klíčky. Tehdy je ten správný čas vsypat je do mixéru a rozmixovat. Nakonec dolijeme vodu v poměru 1 díl semen ku 1,5 dílu vody. Opět mixujeme a pečlivě scedíme. Dle chuti dochutíme javorovým sirupem.   

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip