Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Základní pravidla pro správný chov muže

Základní pravidla pro správný chov muže

1.11.2019 - redakce Babinet.cz

Základní pravidla Jak správně chovat muže nejsou zdaleka tak jasná jako za časů našich maminek a babiček. Vyvstává dokonce otázka, zda se chov muže v dnešních časech vůbec vyplatí.

Vyjděme z toho, že chovaný exemplář by měl splňovat alespoň tyto předpoklady:

a) musí být užitečný (zručnost, šikovnost a snaha v domácnosti a v posteli není na škodu)

b) musí být pohledný (tj. jeho vzhled by neměl vzbuzovat lítost a soustrast)

Výše jmenované vlastnosti nemusí platit v případě, že platí jiný předpoklad - je bohatý!!!

 

Podmínky chovu

 

1. Pečlivě rozvažte jeho pořízení a chov

Dopřejte si dostatek času na výběr vhodného exempláře a nechte se přesvědčit o jeho skutečných přednostech a schopnostech. Zvažte skutečnost, že muž má tendence ukazovat se z té lepší strany, což je často následováno návratem k původnímu stavu. Skryté vady a neduhy objevíte až po delší době. Proto také počet odložených mužů narůstá. Mnohé exempláře bloudí bezcílně po okolí nebo hledají útočiště u nových majitelek.

 

2. Poříďte si už vycvičeného muže.

Exempláře nabízené v secondhandech jsou často velmi výhodným řešením, mají již osvojené žádoucí návyky. V případě vícekrát použitých exemplářů je ovšem varování víc než na místě. Jestliže byli chováni na mnohých místech a u mnohých žen, mají sklon k krátkodobé ztrátě paměti, takže si neumí vzpomenout na svůj domov, ani na majitelku.

 

3. Krmení

Muž je ve své podstatě všežravec. Kvůli vyrovnané stravě se doporučuje občas vystřídat konzervy za čerstvou zeleninu. Alkohol by neměl být striktně zakázán, pokud si ho dokáže zajistit od svých kamarádů. To platí všeobecně i pro sladkosti. Pozor na přežírání!!!Mějte na paměti, že pohyblivost obézního muže rapidně klesá a tím se snižuje i jeho výkonnost v posteli a domácnosti.

 

4. Chov

Co se týče ubytování, je muž relativně nenáročný. Všeobecně mu stačí televizor a postel (dálkové ovládání je nevyhnutelné!). Pokud je k dispozici počítač, je možné dokonce vypustit televizor. Není dobré ho na celý den zavírat, mohlo by to vést k depresivním stavům, odmítání stravy a úplnému zkapání. Na pravidelný přívod kyslíku a udržení přiměřené pohyblivosti se osvědčila práce na zahradě.

Kromě toho je dobré vzít ho 1x denně mezi lidi, aby měl výběh.

 

5. Péče

Dohlédněte na to, aby se aspoň 1 x denně umyl a alespoň občas navštívil holiče. Aby se vyhnul poranění, občas mu ostříhejte nehty. Velmi důležité je dohlédnout na to, aby si pravidelně měnil spodní prádlo.

 

6. Choroby

Muž má od přírody sklon k dramatizování a přehánění. Dispozice k hypochondrii je mu vrozená. Nezapomínejte: při prochlazení obyčejná kombinace postel x čaj úplně postačí. Upřímné politování nemocného může proces ozdravění výrazně prodloužit.

Někteří muži mají bohužel sklon k vypadávání vlasů. Jelikož to neovlivňuje jejich kondici, není třeba se tím výrazně zaobírat.

 

7. Výcvik

Muž zkrotne velmi rychle, když se s ním správně zachází. Běžné povely k noze, dones, pohov, ovládají ti bystřejší již po několika hodinách výcviku. Nezapomeňte na pravidelnost. V případě, že se do výcviku hodlá zapojit i tchýně, je nutno určit jasná pravidla.

 

8. Rozmnožování

Muži jsou plodní celý rok a podle toho se chovají. V souvislosti s tím je případná tužba mít dítě předčasná. Často je to jen účelem, který světí prostředky. Zapůjčte si od rodiny nebo známých pár dětí, tak nejlépe prověříte jeho otcovské schopnosti.

 

Autor: Hanka Formánková RIP

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip