Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Podzimní detoxikace má smysl. Zbaví organismus škodlivých látek

Podzimní detoxikace má smysl. Zbaví organismus škodlivých látek

10.10.2019 - redakce Babinet.cz

S příchodem podzimu a později i zimy začíná období, v němž se rychle nakazíte rýmou, angínou či chřipkou. Pokud nechcete letos ležet v posteli s teploměrem a potit se, je nejvyšší čas na detoxikaci těla. Podzimní očista totiž posílí organismus a ten pak lépe odolává náporu bacilů.

Proč  detoxikovat
Detoxikace znamená zbavit organismus škodlivých látek nebo-li toxinů.  Aby tělo správně fungovalo, mělo by projít očistou dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Zatímco pro jarní období je typický stres, bolesti hlavy či deprese, na podzim nás mohou trápit zažívací problémy, dále žaludeční a dvanácterníkové vředy nebo také záněty slepého střeva. Někdo tradičně bojuje s chřipkou.

Pokud chcete mít tzv. vnitřní prostředí organismu čisté a bez toxinů, je důležité se při detoxikaci zaměřit především na játra. Říká se, že právě v tomto orgánu jsou ukryty emoce, smutky a strachy, které pak ovlivňují náš zdravotní stav.

Játra – čistička organismu
I čistička někdy potřebuje vyčistit. Proto i játra, jakožto orgán, v němž se zpracovává vše, co sníme a vypijeme, si zaslouží nutnou „údržbu“. Játra zabezpečují zpracování tuku, štěpení cukrů, obstarávají také veškerou látkovou výměnu a vylučují žluč. Už z tohoto výčtu úkolů je patrné, že jestliže nebudou játra zdravá, nebudeme zdraví ani my. Tvorbu žluči pomáhá harmonizovat například Ostropestřec mariánský.

Zdravá  játra díky přírodě
Ostropestřec mariánský je stará léčivá bylina, která pochází ze Středomoří. Obsahuje účinnou látku silymarin, která příznivě působí při detoxikaci a regeneraci jaterní tkáně. Při očistě organismu musíte samozřejmě dodržovat pitný režim. V tomto případě jsou ideální stoprocentní ovocné šťávy (nejlépe z čerstvého ovoce a doma vyrobené), neperlivá pramenitá voda, zelený čaj a minerálky. U nich si však musíte dát pozor na množství minerálů, aby její užívání nemělo opačný účinek – tedy zanášení těla. Neuškodí ani jedno pivo po dobrém obědě či sklenka vína při posezení s přáteli. Ostropestřec lze koupit v lékárnách jako doplněk stravy.

 

reed

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Ivanaa
26.1.2020 22:07

z detoxikace je nejdůležitější detoxikace jater.a na to je nejlepší ostropestřec

Mirka21
7.12.2020 20:10

Máte někdo zkušenost s detoxikací těla od parazitů? Dost by mě to zajímalo. Sama jsem to nezkoušel tak nevím, jaké to přináší benefity

VoLenka73
18.12.2020 15:28

Já se odčervuji pravidelně a musím říct, že své kouzlo to má :D Nejste pak tolik unavená nebo nemáte ani tak velký strach z cizích zvířátek. Celkově si myslím, že to organismu prospívá.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip