Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Jak na spokojené manželství

Jak na spokojené manželství

27.2.2019 - redakce Babinet.cz

Doma to nefunguje a dusno by se dalo krájet? Nic není správně, už místo pozdravu na sebe štěkáte a nádobí ve dřezu zase nakonec  zbude na vás? I o tom je manželství. Ne všechny dny jsou zalité sluncem a květinami, které váš drahý bezdůvodně přinese. Existuje ale recept na opravdu spokojené manželství? Díkybohu ne, neexistuje. Máte vše, naštěstí, ve svých rukách.

A chci a chci a chci

Chcete vedle sebe muže, který umí číst myšlenky, běhá s košem, stará se o děti, nakupuje, pracuje, vytírá podlahu, stele postel, vaří, vždy řekne něco působivého, pamatuje si všechna výročí a narozeniny, má o spoustě věcí excelentní přehled a tak dále a ještě dále? Tak moment. To jste si měla vzít sama sebe, nebo svou kamarádku.

Ale vy jste se přece provdala za svého muže. Muže, který má své neoddiskutovatelné kvality a kladné vlastnosti. Samozřejmě k němu patří i ty nejpříšernější mínusy, ale jsou jeho. A on je váš. Tak vzdejte převýchovu a užívejte si manželství po boku někoho, koho jste před léty tolik milovala. Stačí se jen trochu rozpomenout, jaké to bylo a trochu se začít snažit.

V manželství už to nemá cenu

Nemá cenu se snažit. Proč taky. Své už přece máte jisté? Snad váš muž věděl, koho si bere. Takže můžou konečně nastoupit pohodlné tepláky a umaštěný drdol neupravených vlasů. A pak najednou nemá cenu ani tohle, ani tamto, ani společný smích, ani usínání v objetí, nemá cenu vyvařovat jeho oblíbená jídla a nemá cenu vám chválit zadek, když lichotce stejně nevěříte. Tak takhle cesta je spolehlivou cestou na hřbitov všech šťastných manželství.

Nemusíte si doma samozřejmě vykračovat na jehlových podpatcích, ale tričko se svůdným výstřihem vás neukousne. Stejně tak manžela rozhodně nezabije, když při odchodu z koupelny použije příjemný parfém.

Tolerance byla, je a bude základ

Neexistují dokonalí lidé. Neexistují tedy ani dokonalá manželství. A je to dobře. Kdyby bylo všechno dokonalé, kam dál by bylo možné pokročit? Nikam. Problémy jsou od toho, aby se řešily. Málokterý problém nemá východisko. Proto si vzpomeňte častěji na to, že jste ve vztahu dva.

Ptejte se, odpovídejte, mluvte, řešte, chtějte, odmítejte, diskutujte, probírejte, plánujte, odporujte, souhlaste, ale nepracujte malichernostmi a mlčením na odcizení.

 

Napsala: Bára Klímová

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip