Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Burger King otevírá v Praze největší pobočku v Česku

Burger King otevírá v Praze největší pobočku v Česku

22.1.2019 - redakce Babinet.cz

Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King otevírá v Praze svoji největší pobočku v ČR. Po první provozovně, otevřené v roce 2008 v Kladně, je to již pořadí třiadvacátá restaurace. Nachází se ve zrekonstruované budově přímo na zastávce I.P. Pavlova, největším uzlu hromadné dopravy v Praze. Ve třech patrech, na ploše 400 m 2  si přijdou na své všichni milovníci Whopperu a prémiových, na ohni grilovaných burgerů.

Restaurace, je připravena obsloužit  každý den až tři tisíce hostů, a to v nepřetržitém provozu. „Pro burger si naši zákazníci mohou doslova vyskočit z tramvaje a pokračovat další během pár minut. Myslím, že lepší místo si restaurace s rychlou obsluhou vybrat nemohla,“ těší se na první zákazníky Daniel Ryška, ředitel značky Burger King pro Českou Republiku.
Interiér odpovídá nejnovějšímu designu poboček řetězce Burger King. Je plný barev a  nábytku z kvalitních materiálů, jako je dřevo a ocel. U každého stolu jsou k dispozici zásuvky a nechybí ani oblíbené komunitní stoly, vhodné třeba na pracovní oběd s kolegy.

Burger King tento rok otevře v České republice dalších 10 provozoven. Kromě dvou chystaných restaurací v Praze budou otevřeny nové provozovny v městech, kde řetězec ještě není, první v červnu v Liberci, dále v Pardubicích, Novém Městě, Českých Budějovicích. Další provozovny budou letos otevřeny ještě v Brně, Plzni a Ostravě.

Menu obsahuje zhruba z 90% položky, které naleznete v Burger King kdekoli ve světě. Zbylých 10%, a tento podíl má růst, představují "místní speciality", které vychází z lokálních chutí zákazníků. Novinky připravuje tým i ve spolupráci se svými zákazníky, kteří mají možnost ve vybraných provozovnách testované pokrmy vyzkoušet a svým zájmem pomoci rozhodnout, zda bude novinka zařazena do stálé nabídky.

Každý den navštíví restaurace Burger King po celém světě více než 11 milionů lidí. Značku s historií od roku 1953, přivedla do České republiky španělská společnost AmRest v roce 2008. Nyní existuje po celé republice celkem 23 restaurací této značky, z nichž 17 provozuje přímo společnost AmRest. Ta se zároveň během tohoto roku stane exkluzivním franšízantem značky v Česku.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip