Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Seznamka: Co určitě nechcete číst

Seznamka: Co určitě nechcete číst

18.7.2018 - redakce Babinet.cz

Jste delší dobu sama a už vám to nevyhovuje? Máte chuť se samotou skoncovat, jenže zatím na vás stále nepřišel zaklepat ten pravý? V baru se nikdo zajímavý neobjevil a na ulici jste do sebe také nevrazili. Tak co s vámi? Můžete si buď na čelo vytetovat, že (už celkem nutně) sháníte chlapa, nebo zahodíte předsudky a přestanete se bránit seznamce. Co vyberete?

Seznamka je pro zoufalky

To teda není. Dnešní doba nabízí velkou spoustu online možností, co se seznámení týče. Není žádnou ostudou zavítat na internetovou seznamku, trápí li vás samota. Nikdo se na vás nebude dívat skrz prsty, když váš profil jasně říká: „Hledám partnera.“  Nic špatného na tom není. Nejste ani divná, ani zoufalá. Tohle si vůbec nemyslete.

Ale i seznamka má svá úskalí a vyžaduje trpělivost, než se objeví ten vhodný kandidát.

Na jaké příšernosti můžete narazit?

Ne všichni muži, kteří na seznamku dorazí, jsou galantní, vychovaní a na úrovni, kterou byste si představovala.

1) Gramatický guláš

Inteligentní žena, která z různých důvodů využije seznamky, rozhodně nebude hledat adepta mezi negramotnými. Gramatika a správnost českého jazyka stále upadá. Předpřipravené, automatické texty na sociálních sítích také ničemu nepomohou. Když si podá muž inzerát, nebo napíše vzkaz, ve kterém se pak najde chyba na chybě, ženu tento fakt bezpečně varuje a odradí.

2) Vlastně je mu jedno, kdo se ozve

Je mi jedno odkud jsi, kdo jsi, co děláš a kolik ti je … NE! Taková informace, ze které zoufalost přímo sálá, opravdu nikoho neuchvátí. A ještě ke všemu hned na tykačku. Výpovědní hodnota a zájem rovná se nula. Navíc, ženě to vyzní přesně tak, že muž, který je schopný toto napsat, nikdy nedokáže ženě dát pocit jedinečnosti.

3) Nuda

Typy inzerátů, kde muži informují jen o tom, že se často v práci nudí, dámy opravdu neohromí. A stejně nudně vyzní i jeho lhostejné řádky. To se spolehněte.

4) Zdrobněliny

Familiérní oslovení opravdovou ženu neoslní. Na dámu, která sama umí excelentně vystupovat, si nepřijdete koťátkem, ženuškou, princeznou, nebo hůře prdelkou. Na tisíc procent takovou ženu odradíte a znechutíte.

5) Seznam nároků

Méně je někdy více. Muž, který detailně vyjmenuje řadu striktních požadavků, neuspěje. Nepůsobí ani dominantně, ani mužně, jak se zřejmě sám arogantně domnívá. Je naopak ženou považován za muže, který rozhodně sám není schopen nabídnout to, co tak suverénně požaduje.

6) Ach ten slovník

Ať muži ublížila nějaká žena sebevíc, není na místě si vztek projektovat do seznamovacího inzerátu. Narazíte na řádky zhrzených mužů, kteří veřejně ženy špiní a sami napadají jejich požadavky či inzeráty. Vysmívají se jim, nebo se chytají každé věty, kterou ženy ve svých inzerátech použijí. Takoví muži ale zesměšňují pouze sami sebe a s pořádnou ženou se můžou rozloučit.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip