Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte profesionální výukový videoprogram a vaničkujte s miminkem v pohodlí domova!

Vyhrajte profesionální výukový videoprogram a vaničkujte s miminkem v pohodlí domova!

19.5.2017 - redakce Babinet.cz

Vaničkování, neboli plavání a cvičení s miminky ve vaně se u nás těší čím dál tím větší oblibě. V podstatě v každém větším městě najdete alespoň jeden veřejný kurz, případně instruktorku vaničkování, která za vámi může chodit až domů. Toužíte vaničkování vyzkoušet a nechcete nebo nemůžete s  miminkem navštěvovat skupinové kurzy nebo využít služeb instruktorky? Vyzkoušejte speciální výuková videa a vaničkujte sami doma – kdykoliv budete vy (a hlavně vaše miminko) chtít!

Koupání a plavání prospívá dětem od útlého věku. Do „velkého“ bazénu je však s miminkem možné chodit zhruba až od půl roku. Pro ty mladší je tu právě vaničkování – můžete s ním začít již v okamžiku, kdy se miminku zahojí pupíček. Od devátého týdne už je miminko připravené cvičit aktivněji, vydrží cvičit déle a pobyt ve vodě si více užívá. Doma můžete plavat a cvičit zhruba až do osmého měsíce věku. Běžná vana už je pak na cvičení a plavání moc těsná.

Proč vlastně s miminkem vaničkovat?

Vaničkování má blahodárné účinky po fyzické i psychické stránce a je vhodné v podstatě pro všechna miminka. Minimálně zvážit by ho měly všechny maminky, jejichž drobečci mají trápení se spaním či zažíváním nebo se bojí vody. „Je vaše miminko neklidné, špatně spí, trápí ho střevní potíže, je pro něj pravidelné večerní koupání utrpením? Vaničkování by vám mohlo pomoci, dejte mu šanci,“ radí Vanda Schreierová, zakladatelka vanickovani.cz, která se vaničkování věnuje od roku 2011 a je certifikovanou instruktorkou kojeneckého a dětského plavání a manipulace s dětmi, a navíc maminkou tří malých dětí.

Hlavní výhody vaničkování:

 • Miminko se příjemně unaví a lépe pak spí
 • Zlepšení chuti k jídlu a trávení, Zlepšení peristaltiky střev
 • Podpora cévního systému a otužování
 • Posílení imunitního systému
 • Podpora psychomotorického vývoje a posílení svalového aparátu
 • Odstranění strachu z vody a nechuti ke koupání
 • Adaptace na vodu umožňuje lehčí přechod do „velkého“ bazénu

Podívejte se, jak vypadá vaničkování v praxi: https://www.youtube.com/watch?v=tI9xz5V7j8c

Domácí vaničkování

Vanda se dlouhodobě věnuje především individuálním kurzům přímo v pohodlí domova: „Ročně doma navštívím přes 100 rodin a s každým miminkem pracuji individuálně podle jeho schopností, možností a také momentální nálady, která je při vaničkování velmi důležitá. Nemá smysl nutit rozmrzelé miminko ke konkrétním cvikům, byť je třeba minule hravě zvládalo a užívalo si je,“ vysvětluje. Rostoucí poptávka po kurzech, nemožnost vyhovět všem zájemcům a velký vliv momentální nálady miminka na průběh a efektivitu lekce ji inspirovaly k přípravě speciálních výukových videí, která rodičům nahradí fyzickou přítomnost instruktorky, naučí je vše potřebné a oni pak mohou bez obav vaničkovat sami, s ohledem na momentální situaci a naladění miminka.

Kompletní videoprogram zahrnuje celkem devět lekcí - šest výukových a tři bonusové. Videa jsou seřazena podle dovedností, které miminko v daném měsíci života zvládá. Začít se může s různě starými miminky a vždy se začíná první lekcí - je potřeba, aby se každé miminko naučilo základní cviky a osvojilo si metodické postupy a mohlo přecházet k dalším lekcím dle věku a míry nacvičení.

Co se ve videích naučíte?

 • Jak bezpečně a správně manipulovat s miminkem ve vodě
 • Jak miminko správě umýt a postupně otužit
 • Jak miminko naučit, aby mělo radost z pobytu ve vodě a nevadila mu voda v obličeji
 • Jak splývat, udržet rovnováhu, posílit svaly a podpořit psychomotorický vývoj
 • Jak miminko naučit základům potápění a orientaci pod vodou
 • Jak na společnou koupel s miminkem
 • Že vaničkování je velká zábava a hezky strávený společný čas

Nejste si jistí, že je vaničkování podle instruktážních videí pro vás to „pravé ořechové“? První výukové video si můžete vyzkoušet zdarma a pak se rozhodnout, jestli máte zájem o celý kurz. „Rodičům, kteří si pořídí výuková videa, jsem k dispozici nejen jako virtuální instruktor ve videu, ale samozřejmě také na telefonu či e-mailu. Pokud si nejste něčím z videí jistí a chcete se poradit, jsem tu pro vás a společně vše doladíme. Pamatujte – vaničkování by mělo být hlavně zábava, pro vás i vaše miminko. Budete-li se během něj stresovat, vaše miminko to vycítí a tolik si ho neužije,“ uzavírá Vanda.

Chcete vyhrát kompletní set výukových videí vaničkování? Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte jeden ze tří balíčků!

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další soutěže

Náš tip
 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz