Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Rodiče bez rozumu

Rodiče bez rozumu

Jana Šulcová

Když jsem se podívala na pravou stranu, tak jsem nevěřila svým očím a bylo mi těch dětí doslova líto. Kam rodiče dali rozum? Venku je hustý déšť a já se vydávám autem do města. Všechna auta jedou tak nějak pomaleji a pozorněji, protože počasí je nepříznivé. Kousek od křižovatky blikají výstražná světla sanitky a u výjezdu od benzinové pumpy leží pod osobním autem zdemolované jízdní kolo. Vždycky, když potkávám blikající sanitku, tak mne napadne, že zase přibyla někomu bolest a trápení.

Čtyři proudy aut jako na povel snižují rychlost a jedou doslova hlemýždím tempem. Ten pohled nebyl příjemný. Přijíždím na další světelnou křižovatku, kde svítí červená a tak čekám...

Můj zrak se zastavil na autě ve vedlejším jízdním pruhu, kde se na zadním sedadle postrkovaly tři malé děti, podle podoby asi sourozenci. Věk odhaduji tak na 3-6 let. Ani jedno z dětí nemělo autosedačku. Možná podotknete, že ve městě není /zatím/ nařízena, ale jde především o děti a hlavně o jejich bezpečnost. Vždyť i při čtyřicetikilometrové rychlosti v autě můžete usmrtit dítě.

Řidičem auta byla asi matka a vedle ní seděl manžel, a co mě ještě více překvapilo, oba kouřili cigarety jako „tovární komín“, bez ohledu na děti za sebou. Pomyslela jsem si něco o nezodpovědných rodičích, kteří nemají rozum a asi nemají rádi své děti, když jim takto vědomě kazí zdraví.

Bylo mi těch dětí upřímně líto.

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz Stanoviska zde uvedená nemusí vyjadřovat názor Babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip