Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Kotrmelce na výbornou

Kotrmelce na výbornou

Jan Řehounek

Když jsem chodil asi do páté třídy na základní škole, náš soudruh učitel tělocviku Ježek – přezdívali jsme mu Ježour - si vyloženě vychutnával žáka Fandu. Ten byl totiž takříkajíc při těle, měl pěkně zakulacené bříško, a tím pádem byl neohrabaný a dělalo mu potíže udělat třeba jen obyčejný kotrmelec. Tedy kotoul vpřed, abych se vyjadřoval v pedagogické terminologii. I když se učil velmi dobře, trojka z tělocviku mu hyzdila vysvědčení.

To jiný chlapec s bříškem, který dnes cvičí s národem ze Strakovy akademie a o minulém víkendu sbíral se svým stranickým kámošem Milošem houby na chalupě, by od našeho Ježoura dostal určitě jedničku dvakrát podtrženou. On totiž kotrmelce ovládá skutečně na výbornou.

Ačkoliv se ještě nedávno Jirka se svou pravou rukou Bohuslavem pral za povinnost obchodníků vydávat účtenky za nákup nad 50 korun, najednou udělal krkolomný kotrmelec a zákon, o kterém všichni ostatní tvrdili, že je hloupý, chce zrušit.

To víte, volby se blíží a obchodníků je hodně. Jenže každý prodejce, i ten na venkovském tržišti, si umí spočítat, že špatné rozhodnutí mínus dobré rozhodnutí se rovná nule.

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip