Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Ženy, nevzdávejte se své kariéry

Ženy, nevzdávejte se své kariéry

Lucie Evjáková

Jste úspěšnou manažerkou, asistentkou nebo ženou v domácnosti? Studovala jste na vysoké škole a přesto se v práci potýkáte s úkoly, které nevíte jak řešit? A nebo jste zkrátka na vzdělání neměla čas kvůli jiným povinnostem, ať už rodinným nebo pracovním a máte chuť a motivaci se dále vzdělávat.

V dnešní době se nabízí mnoho možností pro další vzdělávání ať už na úrovni pomaturitního studia na vyšší odborné škole a nebo studia vysokoškolského. Jaké možnosti jsou ale pro ty z nás, které nesměřují na vysokou školu, nemají čas trávit většinu dne na přednáškách a chtějí získat určité dovednosti, které jim umožní kariérní postup?

Jednou z alternativ v oblasti celoživotního a dalšího vzdělání pro ženy různých profesí, znalostí, zkušeností a cílů může být studium na vyšší škole, která nabízí různé úrovně vzdělání, aby uspokojila konkrétní požadavky studentky. Studium je modulárně členěné, a proto je možné postupovat z jedné úrovně studia do další, aniž by uchazečka ztrácela čas, navíc je na každé úrovni možné získat odpovídající kvalifikaci.

Jednou z prvních škol v České republice, která nabízí předem popsaný způsob studia je Prague College, kde veškeré studium probíhá navíc v anglickém jazyce. Pro ty z vás, které si teď zrovna říkají, tak na to moje angličtina nebude stačit a nebo budu vůbec mít čas na studium při každodenních povinnostech nabízí Prague College snadné řešení: studium lze kombinovat s prací a kurzy jsou nabízeny na několika úrovních angličtiny od mírně pokročilé až po plynulou znalost jazyka.

A jak vidí studium na Prague College studenti škol? Studentka denního programu Karina K. si zvolila Prague College především proto, že po ukončení získá mezinárodně platný diplom, se kterým budu mít více šancí pro získání práce nejen v České republice, ale i v zahraničí. Na druhou stranu studentka krátkodobých kurzů Ema K. tvrdí, že na Prague College má možnost nejen 'oprášit' a zdokonalovat angličtinu právě u témat, která ji zajímají, ale zároveň získat formou večerního studia odborné vzdělání.

V praxi vypadá studium asi takto, zájemce o studium se setká se studijním poradcem, jehož cílem je zjistit jazykové dovednosti, předešlé pracovní zkušenosti a cíle uchazeče. Na základě poskytnutých informací pomůže studijní poradce uchazečovi naplánovat na míru šitý studijní plán, který bude odpovídat kritériím uchazeče. Ptáte se jak je možné naplánovat každému cestu studia a zajistit optimální počet žáků ve třídě? Jelikož je studium flexibilní, student má možnost volby jednotlivé předměty, ale musí též zakončit požadované množství předmětů, které zajistí klíčové dovednosti pro konkrétní zaměření studia. Studenti jsou vždy rozdělováni do malých studijních skupinek, které čítají maximálně 15 žáků ve třídě.

Prague College prosazuje individuální přístup k žákům během výuky a podporuje je v dalších aktivitách, aby byli schopni se plně věnovat studiu. Pro matky s dětmi je nabízena možnost hlídání zdarma v průběhu výuky v náležitě upravené a vybavené místnosti pro děti. Ženy se tak mohou i dále věnovat studiu, aniž by museli zajišťovat hlídání u sousedky a nebo si najímat finančně náročnou chůvu. A další výhodou je, že se mohou studiu věnovat tak, jak jim čas dovolí. Pro ty z nás, které ještě nemají závazky, může studium obnášet až 28 hodin týdně, ostatní si mohou zvolit studium na 6 hodin týdně.

Možností je mnoho a čas strávený ve „školní lavici“ není určený školou, ale přímo Vámi. Cílem jednotlivých programů je nabídnout možnost studia všem, které si přejí dále se vzdělávat a rozvíjet nehledě na předešlé zkušenosti a znalosti, ale s důrazem na cíle každé z nás. Více informací o jednotlivých programech a způsobu studia nejdete na webových stránkách www.praguecollege.cz nebo nás přijďte kdykoliv navštívit do Polské 10 na Praze 2.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip