Když se orchideji nedaří. Co děláte špatně

11.9.2019 - redakce Babinet.cz

Asi jen málokdo patří k odpůrcům orchidejí. Většina se hrdě hlásí k tomu, že je...

Zpět na článek

Vaše názory

LADUŠ
12.9.2019 06:32

Zajímalo by mě,co je vlastně pravda,ponořit orchidej do vlažné vody,či do převařené vody s česnekem,nebo do odstáté vody se šlupKou z banánu a nebo jen rosit.Každý píše něco jiného.PROSÍM O RADU,která opravdu dá orchidejím to,co vlastně potřebují.Děkuji Ladislava

LADUŠ
12.9.2019 06:34

Zajímalo by mě,co je vlastně pravda,ponořit orchidej do vlažné vody,či do převařené vody s česnekem,nebo do odstáté vody se šlupjou z banánu a nebo jen rosit.Každý píše něco jiného.PROSÍM O RADU,která opravdu dá orchidejím to,co vlastně potřebují. Děkuji Laduš

Ely
12.9.2019 21:36

Doporučuji vodu z akvária :D. Do vody po čištění akvárka ponořím orchideje 1x za týden na dvě hodiny :D, a pak šup na okna, ale ne na přímou výheň. Mám 28 průhledných květináčů a většina orchidejí kvete od ledna do srpna v pěti a více květových šlahounech. Orchideje jsou můj koníček už 13 let :-). Kdo nemá akvárko, tak ideálně aspoň tři dny odstátou vodu. Dešťovka je úžasná, ale většinou nedostatková :D. Rosit ne, ne, ne. Ale ten trik se slupkou od banánu slyším poprvé. :-) Hlavně dbát na to, aby mimo chvíli ponoření nikdy jindy nestála ve vodě. P.S. Akvárium mám s velmi slaboučkým filtrem.

Mandla
13.9.2019 12:57

Víte jak to je: nic není jak bejvávalo.. Před 10ti lety mi orchidej vydržela X let, neustále dorůstaly šlahouny, obsypána poupaty, které vykvetly, to vše s minimální údržbou. Teď po odkvětu, vše dělám stejně dobře, šlahoun nikde, obsypána je max listy, ty neodumiraji, mají se čile k světu (v případě kvalitnější rostliny). To je ta lepší verze. Většinou ale přežívá. Bylo mi jich líto, dokud jsem neměla obležená okna orch. lupeny. Teď nekompromisně letí. Stejný poznatek mají i ženské v práci.

Ely
13.9.2019 14:30

To neznám.. orchideje dostávám úplně klasické, prostě koupené v květinářství, většinou takové ty odkvetlé chudáky, co je vyprodávají za 30 kaček někde, nebo euro dvě :). Ihned doma sesekám staré kořeny (ale nikdy ty vzdušné), nechám dva dny v novinách zaschnout a pak přesadím do průhledného květináče, kvalitní substrát pro orchideje nutností. Zalévám tak, jak jsem popsala. Půl roku sbírá síly a pak doslova vybuchne.. Nikdy nijak nehnojím, prostě akvárková voda. A mám fakt giganty. Třeba kamarádka je zabiják orchidejí, od ní si při každé druhé návštěvě nějakou přinesu, a za rok jí ji vracím :D. O.S. moje osobní ráda: na podzim na měsíc přerušit zcela zálivku, pak bude květů fůra. A pobyt nad rozpáleným topením nedělá dobrotu.

Mandla
13.9.2019 15:11

Tak jo, vyzkouším. Ale to jen proto, že se nerada vzdávám;) a doma potřebuji kytky s minimální údržbou, pokud se jim jednou za X let věnuji.

Mandla
13.9.2019 15:16

A díky za typ;)

Pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte.

Další z magazínu

Náš tip