Alžběta (68): Snacha nehodlá vnoučka učit na nočník. Jsou mu už 3 roky

4.7.2019 - redakce Babinet.cz

Vychovala jsem dvě dcery a jednoho syna. Dnes jsem už babičkou sedmi vnoučátek a tuto roli si maximálně užívám. Dětem, ani jejich partnerům, či...

Zpět na článek

Vaše názory

Ely
4.7.2019 09:14

Tak tohle je mazec :D. Tříleté dítě na plenkách, a maminka úplně blbá a tatínek očividně taky. Sorry. Dítě opravdu nepochopí, co má dělat, ale ve školce bude za hlupáčka a maminka za úplnou krávu. Kromě toho, představa, kolik tahle velice moderně smýšlející rodina vyprodukovala doteď plenek na skládku, je pro mě osobně na zvracení. Na látkových asi nejedou :D, to by si totiž matka rychle pomáhala naučit dítě na nočník. Naše dcera se v sobotu poprvé pevně posadila, takže jsme včera učinili první seznámení a nočníčkem, samozřejmě ji hlavně zajímalo, jestli se do něj dají narvat ruky a kde se to dá olízat, a už se těším, až nebudu muset co tři dny prát plenky :D. Paní z článku bych poradila, ať to nechá tak... Snachu nezmění. Osobně nechápu, jak je možné, že třeba dvouleté dítě má ještě plínky.. ale tohle je jen a jen o přístupu matky (sorry, gender rovnost jen do určité míry) :).

normální chlap
4.7.2019 13:02

Je to zdánlivě kruté, ale nechal bych to tak. Co když mají mladí pravdu a dítě si samo řekne o nočník? A později se samo naučí anglicky a samo si odvodí Pythagorovu větu. Jestli je to tak opravdu rozhodne až budoucnost :-) A jestli ne a rodiče budou na svém postoji trvat, vadná vývojová větev bude ukončena a nic hrozného se vlastně neděje.

kolcava
4.7.2019 17:41

Moderní rodiče později nešťastných dětí... Mluvit snaše do výchovy by se vám dříve či později nevyplatilo tím, že by od vás vnoučka izolovala. Nedá se nic dělat, s tím se musíte smířit. Čím nezvládnutější výchova, čím víc bude vnouček u mámy brečet, ale u babičky bude rád, tím větší riziko. Pokud jde o nočník samotný, stále dokola a dokola se ukazuje, že je dobře navyknout děti na nočníček jako kamaráda kolem jednoho roku, i když ještě své vylučování a vyměšování neumějí ovládat vůlí. A nejlépe naučit je radosti z pochvaly, že do nočníčku něco udělaly, dříve, než objeví kouzlo chůze a pokaždé z něho utečou. Starší děti, které už projevují silnou vůli a vzdor už se zkrátka učí s menší radostí. Jestli vnouček chodí u vás na nočník rád a s úspěchem :), začne si o nočník říkat i ve školce a doma. Jestli brečí a vzteká se i u vás, nechte učení na nočník na snaše, za konflikty se synem a nevídáním vnuka to nestojí. I když i vám je asi stydno, když teď v létě může tak velký kluk do bazénku jen s plavacími plenkami a ostatní si na něho ukazují. Brzy mu nebude stačit žádná dětská velikost a bude muset začít používat ty pro dospělé :).

Oliva
13.7.2019 09:57

Rada bych napsala svoji zkusenost. V zapadnich zemich je uplne normalni, ze deti odkladaji plenky az kolem tretiho roku. Souvisi to s pouzivanim pampersek. Lekari jsou toho nazoru, ze deti jsou schopne ovladat sve sverace az kolem tretiho roku veku. Proto o tom nikdo nepremysli. Deti ani vetsinou nepouzivaji nocnik ale rovnou chodi na zachod. Nektere deti, ktere uz jsou bez plenek, si dokonce o plenku reknou, kdyz musi udelat velkou potrebu. Nikdo to nepovazuje za ostudu nebo vyvojovou vadu. Jak se rika: jina zeme, jiny mrav.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip