Babinet.cz  /  Tajemno  /  Dodnes neobjasněné záhady, bájný jednorožec, dávné artefakty i vzkaz o konci světa

Dodnes neobjasněné záhady, bájný jednorožec, dávné artefakty i vzkaz o konci světa

1.4.2022 - redakce Babinet.cz

Mystická symbolika jednorožce se objevuje již po celá dlouhá staletí. Přesto neexistují důkazy, zda tento tvor skutečně žil. Jedná se prý údajně o skutečně velice zvláštní stvoření, kterému z čela vystupuje spirálovitě kroutivý roh. Mezi šamany se říká, že jednorožec plní přání duše, neboť je původem z říše andělů. Odtud tedy zřejmě pochází i jeho bílé zbarvení. Údajně existoval i způsob, jak toto krásné zvíře ulovit. Zaručeně ho dokáže omámit sladká vůně panny, a to až do té míry, že jí krotce položí svoji hlavu do klína. Pro svou čistotu i majestát býval jednorožec často vnímán jako symbol samotného Krista. Polapení bájného tvora pannou bylo tedy vykládáno jako symbol Kristova početí a vtělení, v němž panna přestavuje Pannu Marii.

fotografie: Pixabay

Zajímavým artefaktem, o kterém si někteří i mysleli, že pochází z doby, kdy na Zemi ještě žili dinosauři, je tzv. Londýnské kladivo. Tento artefakt byl nalezen ve 30. letech minulého století ve Spojených státech amerických, konkrétně nedaleko texaského města London. Při procházce kolem koryta řeky Red Creek objevil místní usedlík Max Hahn společně se svou manželkou podivný kus kamene, ze kterého vyčnívalo dřevo. Tuto zvláštnost si následně odnesli domů. Poprask tento nález vyvolal však až v 80. letech, kdy artefakt zakoupil Carl Baugh, jenž nález označil za velký objev z doby před biblickou potopou. Od roku 1983 bylo kladivo vystaveno v jeho muzeu s názvem ,,Muzeum důkazů o stvoření“. Podle chemické analýzy tvoří kovovou hlavici zejména železo (96,6%), chlor (2,6%) a zbytek představuje síra. 

V roce 1898 byl v německém Sasku-Anhaltsku, v okrese Reisa nalezen zvláštní prsten, jež skončil v Zemském ústavu v Halle, kde se na něj časem zapomnělo… Až v roce 2001 si ho opět všimli a podrobně jej vědecky prozkoumali. Čím je však tento artefakt tak zvláštní? Prsten musel být ukryt někdy kolem roku 1150. Na jeho dvanáctibokém obvodu je vyryto jakési zaklínadlo, se kterým si nikdo dlouhá léta nevěděl rady. Až archeolog Arnold Muhl z již zmíněného Zemského muzea v Halle se prstenem začal znovu důkladně zabývat. Zaměřil se zejména na text, který je do prstenu vyrytý. Podle něj se jedná o magickou formuli, jež vyjadřuje nejvyšší odevzdanost do boží vůle.

fotografie: Pixabay

Tajemný nápis pak v sobě ukrývá rovněž také i nástěnná malba „Poslední večeře“ Leonarda da Vinciho, která se nachází v refektáři dominikánského kláštera u milánského kostela Santa Maria delle Grazie. Nejdiskutovanější nejasností celého výjevu je sice postava napravo od Ježíše, která podle názoru církevních představitelů představuje apoštola Jana, avšak mnoho vědců je toho mínění, že onou postavou je Maří Magdaléna. Astrologové zase v jednotlivých trojicích apoštolů spatřují znamení zvěrokruhu. Italská vědkyně Sabrina Sforz Galitzi se ale při zkoumání této malby zaměřila na nápis nad Ježíšovou hlavou, jež nám prý sděluje datum konce světa, který nastane 21. března 4006, kdy má lidstvo zahubit potopa...

 

napsal Petr Matura

zdroje: wikipedia.org, epochaplus.cz, suenee.cz, Reinhard Habeck: Zakázaná archeologie aj.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

abrakagabra
1.4.2022 12:47

zajímavé, díky

Další články tajemna

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz