Babinet.cz  /  Recepty  /  Zajímavosti a ostatní  /  Připravte si blahodárný elixír z kaštanů. Využijte tak léčivou sílu podzimu

Připravte si blahodárný elixír z kaštanů. Využijte tak léčivou sílu podzimu

23.10.2022 - AndreaP.

Dnešní článek bude z trošku jiného soudku. Nebude to totiž klasicky recept na přípravu pokrmu, který ve finále provoní byt a nasytí žaludek, nýbrž naopak, představíme si "recept", který nám bude následující zimu pomáhat. Na řadu přichází kaštany.

(fotografie: Pixabay)

 

Kaštanový likér je vynikající na uvolnění svalů po lyžování, po těžké tůře, intenzivním cvičení apod. Svaly se po něm uvolní a na druhý den nebudou tolik bolet. Elixírem můžete také ošetřovat klouby, otoky a křečové žíly. A znáte ten pocit urputné bolesti hlavy při migréně? I tady kaštany pomůžou! Stačí nanést na vatový tampón tento elixír a masírovat jím krční páteř směrem k hlavě. Úlevu pocítíte téměř okamžitě.

A jak si daný elixír připravit? Stačit k tomu budou jen dvě základní věci:

  • 2 kaštany
  • 60 ml alpy francovky

V prvé řadě musíte oloupat kaštany, které poté rozkrojíte na 4 dílky. Vezmete uzavíratelnou sklenici, do které vložíte takto připravené kaštany a přelijete je alpou. Uzavřete a po dobu jednoho měsíce necháte uležet. Pokud je to možné, každý den láhev lehce protřepejte.

Po zhruba měsíci přeceďte a slijte zpět do lahvičky (teď už bez kaštanů). Elixír je připraven k použití.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím nebo zaregistrujte)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz