Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Obézní dítě – obézní dospělý. Změňte to s rodinnou reality show na ŽijZdravě.cz

Obézní dítě – obézní dospělý. Změňte to s rodinnou reality show na ŽijZdravě.cz

18.7.2012 - Redakce Babinet

V České republice bojuje v dnešní době 34 % obyvatel s nadváhou a 21 % s obezitou. Ve srovnání s tím by se mohlo 13 % obézní dětské populace zdát jako podružný problém. Dětská obezita však produkuje v 80 % chronicky obézní dospělé jedince se závažnými zdravotními komplikacemi, které vedou k vyšší nemocnosti a předčasnému úmrtí. Lidové pověry o tom, že dítě z obezity vyroste, jsou mylné. Bez změny stravovacích a pohybových návyků celé rodiny má obézní dítě jen malou šanci, že se přebytečných kil trvale zbaví.

Trpí-li vaše dítě nadváhou a chcete-li pro jeho zdraví udělat maximum, přihlaste se DNES do rodinné reality show na ŽijZdravě.cz.

Statistika hovoří jasně

Hlavní zdroj dětské obezity v civilizovaném světě je životní styl celé rodiny. Na dítěti se odráží především veškeré nedostatky a neúspěchy rodinných režimových opatření, kdy energetický příjem výrazně převyšuje výdej. „Dítě v rodině nemá ekonomickou moc, nevydělává, nenakupuje a nevaří. Z domácího koše jen jí a tím uzavírá bludný kruh jezení a tloustnutí,“ říká MUDr. Zlatko Marinov, pediatr a odborník na dětskou obezitu z Fakultní nemocnice v Motole.

Nejlepší léčbou obezity je její prevence a včasná léčba. Již pokud má dítě 2 a více kilogramů nadváhy, plnější bříško nebo zvětšený podbradník, by se měl zodpovědný rodič zaměřit na úpravu životního stylu rodiny. V ideálním případě také vyhledat odbornou pomoc dětského lékaře.

Je totiž jednoznačně lepší dnes vyřešit dvě kila nadváhy, než za dva roky nereálně léčit 20 kg, nutno říci zbytečné, obezity. A přitom stačí nepodceňovat základní fakta a doporučení ohledně výživy a pohybu, která mohou mít pro budoucnost velký význam. S těmi vás v průběhu reality show seznámí odborníci na zdravou výživu a pohyb pod vedením MUDr. Zlatko Marinova. Vybraní účastníci se s nimi budou pravidelně setkávat a své dojmy a úspěchy sdílet s ostatními rodinami s obdobným problémem na stránkách webu o zdravém životním stylu www.ZijZdrave.cz.

Koho hledáme?

Do tříměsíční reality show hledáme rodinu s dítětem s nadváhou do 15 let, která má chuť navzájem si pomoci žít zdravější, delší a kvalitnější život. Je-li alespoň jeden člen vaší rodiny pojištěn u VZP, zaregistrujte se v Klubu ŽijZdravě.cz a do konce července pošlete svoji rodinnou fotografii a krátký motivační dopis na info@zijzdrave.cz. Reality show odstartuje v září a potrvá do konce listopadu. Vhodné uchazeče vybere MUDr. Zlatko Marinov. Záznamy vašeho rodinného snažení a úspěchů ve formě článků a videí pak budou inspirovat a motivovat další rodiny na webu ŽijZdravě.cz. Více informací najdete na www.ZijZdrave.cz a v minulé reality show.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip