Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  MAX FACTOR – make-up maskérů filmových hvězd

MAX FACTOR – make-up maskérů filmových hvězd

8.5.2011 - Redakce Babinet

Max Factor ženám rozumí. Aby ne, když za bezmála sto let své existence měl možnost dokonale je poznat. Max Factor není obyčejné mužské jméno, ale pojem ve světě kosmetiky – značka, kterou založil muž s pestrým a zajímavým osudem.
V roce 1930 byla firma Max Factor již zastoupená v 81 zemích a v roce 1932 získal její zakladatel mimořádnou Cenu akademie za make-up pro televizní vysílání…

MFV roce 1935 se mu povedlo opravdu grandiózní uvedení make upu „PANCAKE“ – prvního make-upu, který byl vhodný i pro barevný film. O jeho kvalitách vypovídá i fakt, že kromě „běžného“ využití se stal součástí výstroje amerických vojáků během 2. světové války, kdy jej používali pro účinné maskování před nepřítelem.

Když už jsme u barev, tak pro první televizní vysílání v Americe musel MAX FACTOR vymyslet úplně nové líčení – modré, zelené, červené a bílé, které stínovaly tváře herců, aby vypadaly alespoň trochu trojrozměrně – ještěže se tehdy vysílalo černobíle a nikdo mimo studium takhle „klaunsky“ nalíčené herce neviděl!
Spolupráce značky MAX FACTOR a filmových maskérů pokračuje dodnes, namátkou jsme v poslední době viděli líčené touto značkou třeba Reneé Zelwegerovou v BRIDGET JONESOVÉ, Julii Robertsovou v Úsměvu Mony Lisy či herečky ve filmu LETEC, GEJŠA nebo CASANOVA.

Takže když slyšíme MAX FACTOR – make-up maskérů filmových hvězd, nejde o žádný reklamní trik, ale o ryzí pravdu!

Pár tipů na doplňky MAXFACTOR:

mfKleštičky na tvarování řas vytváří jemné natočení řas pro neodolatelný a svůdný pohled. Jsou vyrobené z nerezové oceli.

Tip přední české vizážistky MAX FACTOR Leni Gavlas: „Kleštičky na tvarování řas fungují nejlépe na čisté řasy. Pokud je to nutné, použijte odličovač očního make-upu pro odstranění řasenky. Otevřete kleštičky, řasy stiskněte blízko u kořínků. Držte 10 – 30 vteřin a tvar zafixujte okamžitým nanesením řasenky. Nikdy nenatáčejte řasy poté, co jste nanesla řasenku. Zopakujte na druhém oku.“
Štětec na pudr je navržen tak, aby na pleti rozptýlil správné množství pudru pro rovnoměrný a hedvábný vzhled. Je vyroben ze super jemných přírodních zakulacených štětin. Tento štětec je vhodný pro aplikaci sypkého, transparentního, třpytivého nebo bronzujícího pudru.

mf

Tip přední české vizážistky MAX FACTOR Leni Gavlas: „Naberte štětcem pudr, lehce sklepněte přebytek a naneste jemnými tahy na celý obličej, abyste dosáhla přirozeného vzhledu.“

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip