Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Místo papírových učebnic jen malý přenosný počítač

Místo papírových učebnic jen malý přenosný počítač

28.4.2011 - Renáta Řeháková

notasDoba, kdy se nošení tištěných učebnic do školy stane historií, není již příliš daleko. Fenomén elektronických a interaktivních učebnic se totiž začíná velice rychle rozvíjet. V dnešní době již skoro třetina škol v ČR částečně tento styl výuky využívá. Pakliže máte tedy doma dítko školou povinné a čeká ho v příštím školním roce (či později) přechod na druhý stupeň či víceleté gymnázium, mohl by vás náš test zaujmout. Naším testem prošel netbook HP Mini 100e.

Netbook nás příjemně překvapil. Je vidět, že výrobce domyslel do detailů pro koho je určen a bude tedy muset „něco vydržet“. Vybaven je pogumovaným tělem odolným proti otřesům. Jeho pevnost rovněž zvyšují silné závěsy z kovové slitiny s ocelovými osami a voděodolná klávesnice zase brání poškození při nechtěném polití tekutinou. Ocenit též musíme kvalitní touchpad, takže případné zapomenutí myši doma či  její „nechtěné“ poškození spolužákem není vůbec žádnou tragedií. Povrch touchpadu je opravdu velice příjemný.

Velmi chytrou vychytávkou je vybavení netbooku praktickým úchytem. Při přecházení z třídy do třídy tak nehrozí, že by mohl vyklouznout z ruky. A při váze 1,45 kg je jeho nošení opravdu bez námahy. Samozřejmě další výhodou je dlouhá výdrž baterie. Výrobce uvádí dobu až 8 hodin a opět musíme potvrdit, že doba opravdu souhlasí.

hpSpolečnost Hewlett-Packard a nakladatelství Fraus nabízí řešení!

Součástí softwarové výbavy netbooku je komplet interaktivních učebnic pro druhý stupeň základních škol a víceletých gymnázií od Nakladatelství Fraus. Podle libosti si sami zvolíte, které i-učebnice vaší ratolesti aktivujete. V ceně je kompletní licence pro dva po sobě jdoucí ročníky.

Interaktivní učebnice má jednu velkou výhodu! Text je doplněn videi, zvukovými záznamy, obrázky, animacemi a také internetovými odkazy. Výuka se tak pro žáky stává zábavnější a efektivnější. Počítač už nemusí být pro dítě pouhým nástrojem na hraní, ale také prostředkem pro získávání užitečných informací a vědomostí.

Cena této vychytávky je 6.500 Kč včetně DPH. Zakoupit je možné na: http://www.aktovka21.cz/, http://www.itdnes.cz/ nebo http://www.hpmarket.cz/.

Vybrat si můžete z několika kompletů:

6. + 7. ročník
Angličtina Way to Win
Český jazyk/Čítanka 6, 7
Dějepis 6, 7 (pouze ZI*)
Fyzika 6, 7
Němčina Deutsch mit Max A1/1, 2
Matematika Aritmetika/Geometrie 6, 7
Občanská a rodinná výchova 6, 7
Přírodopis 6, 7
Zeměpis 6, 7

hp7. + 8. Ročník
Angličtina Way to Win 7, 8
Český jazyk/Čítanka 7, 8
Dějepis 7 (pouze ZI*)
Fyzika 7, 8 • Chemie 8
Němčina Deutsch mit Max A1/1, 2
Matematika Aritmetika/Geometrie 7, 8
Občanská a rodinná výchova 7, 8
Přírodopis 7, 8 • Zeměpis 7, 8
Raduga po-novomu 1
Prima A1/díl 1
Francouzština Entre nous 1

8. + 9. ročník
Angličtina Way to Win 8, 9
Český jazyk/Čítanka 8, 9
Fyzika 8, 9 • Chemie 8, 9
Němčina Deutsch mit Max A1/1, 2
Matematika Aritmetika/Geometrie 8
Občanská a rodinná výchova 8, 9
Přírodopis 8, 9 • Zeměpis 8, 9
Raduga po-novomu 1
Prima A1/díl 1
Francouzština Entre nous 1

Technické specifikace:

Operační systém: Windows 7 Starter
Procesor: Intel® Atom N455, 1 GB operační paměť, 160 GB harddisk
Zobrazení: 10“ obrazovka, displej WSVGA s podsvícením LED, rozlišení 1024 x 600 bodů
Připojení: WiFi, 100 MB Ethernet
Výdrž baterie: Bez připojení k elektrické síti vydrží netbook pracovat s přiloženou 6článkovou baterií o kapacitě 47 Wh až 8 hodin
Multimedia: Integrovaná webkamera, reproduktor, mikrofon a konektory na připojení externích sluchátek nebo reproduktorů a mikrofonu
Základní hmotnost: 1,45 kg

Nyní si můžete o tuto elektronickou studijní pomůcku zasoutěžit!

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti k tomu, aby technologie měly smysluplný přínos pro jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa zahrnuje tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Konvergencí cloudu a konektivity vytváří HP perfektně provázané, bezpečné a kontextově vysoce senzitivní prostředí pro dokonale propojený svět. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu
www.hp.com.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip