Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Letní tip: Něco pro horké dny!

Letní tip: Něco pro horké dny!

Redakce Babinet

Vzneste se na křídlech fantazie vstříc neobvyklým prožitkům a představte si líně blažený letní den. K němu určitě patří báječné letní zmrzlinové osvěžení, jako třeba Häagen-Dazs Strawberry Cheesecake! Je splynutím lahodné tvarohové zmrzliny a šťávy z čerstvých jahod. Taková lahůdka si zaslouží skvostnou lžičku a pak už jen pomalu vychutnávat sousto za soustem. Už cítíte, jak se váš jazyk ocitá v objetí příjemně chladivé lahůdky a dokonale vyvážená chuťová kompozice konejší vaše chuťové buňky...a vás pozvolna pohlcuje pocit blaženosti a dokonalá slast.

Häagen-Dazs je luxusní zmrzlina, považovaná znalci ve více než 70ti zemích světa za skutečnou pochoutku. Je to jedinečný svět prožitků, chutí a fantazie, inspirovaný kulinárními perlami celé zeměkoule. Zmrzliny Häagen-Dazs jsou mistrovskou kompozicí prvotřídních surovin a přitom neobsahují konzervační látky ani umělá barviva a emulgátory - jen čisté potěšení s minimem obsaženého vzduchu. Dokonale vyvážená kompozice kvalitních surovin, spolu s náročnou, více než dvacetistupňovou kontrolou jakosti, tak v duchu té nejlepší tradice řemeslné dokonalosti zaručuje vrcholný chuťový požitek, lžičku po lžičce.

Příběh úspěšné světové značky Häagen-Dazs se začal psát před téměř 90ti lety v New Yorku. Tady založila v roce 1921 rodina polského emigranta, pana Mattuse, výrobnu ovocné zmrzliny a začala ji také v malém prodávat. V roce 1932 převzal rodinný podnik syn, Reuben Mattus, a dále jej rozvíjel. Od roku 1961 začíná Reuben Mattus prodávat své skvělé zmrzliny pod tajuplnou, fantazijní značkou Häagen-Dazs, která má vyjadřovat tradici, výjimečnou kvalitu, čerstvost a originalitu – hodnoty, které jsou dodnes neodmyslitelně spjaty se zmrzlinou Häagen-Dazs. Tehdy se zmrzlina prodávala ve vybraných lahůdkárnách pouze v okolí New Yorku. Velmi rychle si však získávala nové zákazníky, a tak se začátkem 70. let stala jedničkou na americkém trhu. Odtud si našla tato kultovní delikatesa cestu do celého světa: od Dálného východu až po Evropu. Dnes si na zmrzlině Häagen-Dazs pochutnávají zákazníci ve více než 70ti zemích.

U nás je zmrzlina Häagen-Dazs k dostání v deseti různých chutích v půllitrových kelímcích ve vybraných supermarketech a hypermarketech po celé ČR za cenu asi 149,- Kč - nebo jako luxusní pohár „s sebou“ - zatím v jediné zmrzlinárně Häagen-Dazs v pražské Karlově ul. č. 20.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip