Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Horší dárek k Vánocům mi už manžel opravdu dát nemohl. Před svátky jsem mu přišla na milenku, píše Romana

Horší dárek k Vánocům mi už manžel opravdu dát nemohl. Před svátky jsem mu přišla na milenku, píše Romana

22.12.2023 - redakce Babinet.cz

Můj manžel je pohledný muž a ženy o něj měly zájem vždy. To pro mě není nic nového pod sluncem a vím dobře, jak hezkého a charismatického partnera mám. Mně samotné se jeho vzhled vždy líbil a lichotilo mi, koho mám po svém boku. Až doteď.

ilustrační foto / Freepik

Není to tak dávno, co odjel na služební cestu. To není nic neobvyklého. Pracuje jako manažer a pracovní cesty se u nás odehrávají každý měsíc. Nikdy by mě nenapadlo, že na těchto cestách někde něco s někým má. Máme moc hezký vztah a dvě malé děti. V ložnici vše funguje naprosto ukázkově a také v komunikaci jsme si vždy perfektně rozuměli. Nebyl u nás zkrátka nikdy žádný problém. Kdykoliv se manžel z cest vracel, těšila jsem se na něj a on, dle všeho, na mě. Po celou tu dobu, kdy nebyl doma, jsme si chyběli a posílali si zamilované esemesky. Teď však vím, že mě celého posledního půl roku tahal za nos a bezostyšně mi lhal.

Na jeho poslední služebně cestě byl se svou milenkou, se kterou to táhne už zmíněného dobrého půl roku. Přišla jsem na to úplnou náhodou díky manželovi oné dotyčné a sociálním sítím. Jeho milenka je tak hloupá, že sdílela společnou fotku v jedné skupině, která se zabývá seberozvojem. Vůbec neměla ponětí o tom, že v této skupině jsem i já. Zůstala jsem jako opařená. Na fotce byla skutečně ona a můj muž. To vše ve velmi těsné blízkosti. Žádný komentář k fotce nebyl a až v následné diskuzi jsem se dozvěděla, že jde o pár. Nebo že alespoň tak si to dotyčná vykládá.

Když manžel po pár dnech přijel domů, udeřila jsem na něj. Snažil se lhát a zapíral, jak se dalo. Když jsem mu ukázala zmíněnou fotku, šel s pravdou ven. Scházejí se už několik měsíců a prý se zamiloval. Sám mi to chtěl po svátcích říct, ale byla jsem rychlejší. Když jsem se z něj snažila dostat důvody, proč to dělá, když nám doma vše funguje, nebyla jsem úspěšná. Prý to nedokáže vysvětlit a moc ho to mrzí. Tvrdí mi, že jí nejdříve vzdoroval a nechtěl podlehnout, ale sváděla ho tak dlouho, až se jí to povedlo. Extrémně se snažil, abych nic nepoznala, protože údajně doufal, že to všechno přejde a on nechce rozbít rodinu.

Opak je však pravdou. Náš vztah rozbil napadrť a navíc před Vánoci. Kvůli dětem jsem mu dovolila na svátky zůstat doma, ale v lednu odejde. Vůbec nevím, jak Vánoce společně zvládneme. Svého muže nemůžu ani vidět a přetvařování se před dětmi mě stojí spoustu úsilí. Vůbec se na Štědrý den netěším. A to jsem člověk, který Vánoce miluje. Jsem smutná, naštvaná a žádnou slavnostní náladu nemám ani trochu. Manžela teď podezírám kdykoliv jen odejde z domu. On mi sice říká, že když už to dopadlo takto, nebude se s milenkou vídat, než to společně nějak vyřešíme, ale už mu nevěřím ani slovo. Tvrdí mi, jak se trápí, ale nějak utrápeně nevypadá. Zato mně se zhroutil svět, a kdybychom neměli děti, zrušila bych letos Vánoce úplně.

Romana, 35 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na její žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz