Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Manželka rezignovala na péči o svůj vzhled. Nechce to měnit ani kvůli mně, tak přemýšlím o milence, píše Marek

Manželka rezignovala na péči o svůj vzhled. Nechce to měnit ani kvůli mně, tak přemýšlím o milence, píše Marek

13.9.2023 - redakce Babinet.cz

Celkem chápu, že se žena po čtyřicítce začíná měnit. Fyzicky měnit. Metabolismus se zpomaluje a forma se udržuje tak nějak obtížněji. Nicméně žena by měla zůstat ženou, děti ne děti, stres ne stres, okolnosti, ne okolnosti.  Výmluvu si člověk prostě vždycky najde, když chce zpohodlnět. A přesně takto má žena momentálně přistupuje ke svému životu.

ilustrační foto / Freepik

Před narozením našich dětí byla manželka bohyní. Měla nádherné tělo, za kterým se všichni muži otáčeli. Rozumím tomu, že zůstávat s nimi už šestým rokem na mateřské je zásah do životního stylu, ale mění se mi před očima. Tloustne, nehýbe se, vždycky si najde výmluvu, proč nejít cvičit, nebo si zaběhat. Všemožně se jí snažím podporovat, aby měla čas a mohla se fyzicky srovnat trochu do latě. Ona je však vůči mým steskům a tužbám hluchá. Odbude mě tím, že po dětech se prostě postava mění a že jí už taky není dvacet, jako když jsme se poznali. Ale ona mě už absolutně nepřitahuje. Ušmudlané tepláky a skvrny na tričku opravdu manželské souznění a erotično nijak neprohlubují.

V práci se mi již dlouho líbí jedna kolegyně. Dlouho jsem jí odolával. Už mockrát jsem si všiml toho jiskření, které mezi námi probíhá. Ale já jsem odpůrcem nevěry. Proto jsem nikdy nedovolil, aby to sklouzlo někam, kam nesmí. Ale momentální stav mojí ženy mě přímo žene do náruče této krásné dámy. Dámy, která o sebe všemožně pečuje, má ladný krok, jemná gesta, nádherně lesklé vlasy a elegantní vkus. Má v sobě prostě kouzlo, které na mě neskutečně působí.

Není to tak, že bych při pár kilech navíc hned běžel vyměnit svou ženu, kterou miluju, za mladší a hubenější model. Moje žena mě k tomu ale vytrvale pošťuchuje. Sama se necítí ve svém těle dobře, ale je líná se sebou cokoliv dělat. Dělá jen to, co musí a veškerý pohyb navíc je pro ni tragédie. Jenže to se odráží i na jejím chování. Je podrážděná, smutná, nenaplněná, necítí se zkrátka sama v sobě dobře. Ale dává to pocítit mně a tím mě vhání do mimomanželského vztahu. Dokud ale nebude spokojená sama se sebou a nepochopí, že si za svůj momentální vzhled může jedině sama a jedině sama to může změnit, pak nad námi i nadále poplují zlověstné mraky.

Rád bych proto ženám vzkázal, aby nepřestávaly s péčí, kterou si dopřávaly před dětmi. Nám mužům, vašim manželům, to opravdu vadí. I těm, kteří říkají, že ne. I těm, kteří tvrdí, že svou ženu milují, ať vypadá jakkoliv.

Marek, 46 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Jména osob byla na její žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Ester19
14.9.2023 14:44

Jinými slovy - pán prostě má chuť na kolegyni a hledá argumenty, kterými to sám před sebou nakonec ospravedlní. Promluvil si otevřeně se ženou o tom, jak ji vnímá? "Všemožně se jí snažím podporovat, aby měla čas a mohla se fyzicky srovnat trochu do latě." - Jak konkrétně svou ženu podporuje? Řečmi a skuhráním? Nebo tím, že třeba vezme děti ven, vyluxuje koberce, uvaří večeři?

Palomita
19.9.2023 08:43

No, tím bychom měli ospravedlněnou nevěru - je to chyba pouze manželky :) Marku, představte si činnost, kterou děláte nerad a vůbec se vám do ní nechce. A teď se zeptám, když vám manželka dopřeje dostatek času a bude vás ponoukat, budete tu činnost dělat pravidelně? Sám? S očekávaným výsledkem asi tak za rok či dva? Řekla bych, že ne. Pointa je, že i když si myslíte, že svou ženu podporujete, ve skutečnosti ji v tom necháváte plácat samotnou. Místo slintání nad kolegyní vytáhněte manželku do přirody na svižnou procházku, jízdu na kole, bruslích.. podle toho, co je vám sympatické. Buďte jí partnerem a ne remcalem. Změna životního stylu má být přirozená, nenucená a ve dvou se to lépe táhne.

NEPOUČITELNÁ
5.10.2023 16:19

Taky asi ta kolegyně má na sebe více času, zřejmě s nikým nežije, to je pak vždycky přitažlivější. Já jsem žila dlouhá léta s přítelem a když přišla menopauza, tak taky řešil pouze svoje potřeby a scházel se s milenkami ze seznamky, které byly volné (pro vícero chlapů, ale to už jaksi nevadilo) a měly spoustu času. Nechci kategorizovat, ale došla jsem k názoru, že takto asi jedná valná většina mužů. Snad se v příštím životě narodím jako muž....

Další z magazínu