Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Fashion odstíny, které budou definovat letošní podzim. Jaké to budou?

Fashion odstíny, které budou definovat letošní podzim. Jaké to budou?

11.9.2023 - redakce Babinet.cz

Podzim se nemusí nést pouze na vlně šedé a hnědé. Ačkoliv právě tyto odstíny budou letos žhavým trendem, těšit se můžeme i na nádech červeného vína, vůni jehličnatých stromů nebo nestárnoucí černou. Aneb zahalte se do trendy barev a užijte si letošní podzim naplno. 

 

foto / Freepik

Červené víno

Ne nadarmo se říká, že ve víně je pravda. A tak nezbývá, než tomu věřit a zahalit se během letošního podzimu do kombinace bordó a rubínové. Tyto barvy se nebudou nosit pouze v rámci monochromatického designu, ale i v rámci vzorů, jako je například klasická tartanová kostka. Výsledkem je fashion mix, jenž vás zahřeje podobně jako sklenka lahodného vína.

Kromě modelů, které svou barvou připomínají tento oblíbený nápoj, bude in i sytě rudá. I když se pro podzim jedná o méně typickou barvu, zkuste jí dát šanci alespoň na doplňcích. 

Tmavě zelená

Kromě tradičních barev spadaného listí, bez kterých si snad již podzim neumíme představit, se letos návrháři hojně inspirovali také u jehličnatých stromů. Tmavě zelené odstíny byly k vidění na mnoha fashion přehlídkách řady módních domů. Obzvlášť líbivě vypadá tato barva v kombinaci s kůží či huňatým kožíškem. Co na voňavou tmavě zelenou koženou sukni v midi délce či tmavě zelený kabát ve stylu kožíšku říkáte vy?

Spectra Yellow

Podle londýnského Fashion Weeku podzim/zima 2023 bude hitem letošního roku odstín „Spectra Yellow“. Tedy výrazný hořčičný odstín, ve kterém vás na ulici nikdo nepřehlédne. Mnohdy je sice žlutá považována za kontroverzní a riskantní barvu, Ferragamo a Christopher Kane se jí ovšem nebojí. Naopak společnost Givenchy dala ve své podzimní/zimní kolekci přednost máslově žluté. Obzvlášť skvěle vypadají tyto tóny na midi šatech či sukních. 

Černá!

Černá nikdy nevyjde z módy. Letos však bude tak populární, že si zaslouží, abychom se tu o ní zmínili. Nosit se budou černé šaty, sukně, košile i saka. Vůbec nejlépe uděláte, pokud zvolíte černý kalhotový kostým v lehce oversized stylu. Nejenže budete působit naprosto neodolatelně, ale navíc tak budete moci vyrazit prakticky kamkoliv. Ať už se chystáte do kanceláře, do města nebo posedět s přáteli, černý model ve stylu pánského obleku společně s lodičkami do špičky bude tou nejlepší volbou podzimu 2023. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.vogue.co.uk/article/colour-trends-autumn-winter-2023 Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip