Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Trápí vás v letních měsících odřená stehna? Praktické tipy, jak tomu zabránit

Trápí vás v letních měsících odřená stehna? Praktické tipy, jak tomu zabránit

13.5.2024 - redakce Babinet.cz

Nepříjemné tření stehen trápí v létě mnoho žen. Výsledkem zpravidla bývají bolestivé odřeniny nebo opruzeniny, které se dlouho hojí. Jak je možné třetí stehen a odřeninám na kůži předcházet? Nechte se inspirovat našimi tipy!

Krátké kraťasy na tělo à la biker šortky

O biker šortkách, které jsou poslední sezony velice populární, jste už jistě slyšeli. Navíc mají tu výhodu, že nejenže skvěle vypadají, ale ještě vás dokáží ochránit právě před nežádoucím třením stehen. Šortky nemusíte nosit pouze samostatně k tričku či košili, ale lze je obléct i pod sukně a šaty, pod kterými se o sebe stehna dřou nejčastěji. 

foto / Freepik

V případě, že šortky oblékáte pod jiný oděv pouze jako ochranu pokožky před třením, dejte přednost kratší a méně nápadné variantě šortek, která nebude vidět, a kazit tak celý dojem z outfitu. A to hlavně v případě elegantnějších šatů a sukní, které v kombinaci s kraťasy nepůsobí příliš lichotivě. 

Výjimkou ale nejsou ani outfity tvořené například bílými košilovými šaty, pod kterými černé biker shorts rafinovaně vykukují. Dále můžete tento líbivý trend kombinovat s košilí stylově zastrčenou dovnitř šortek, topem a oversized sakem nebo mikinou a kšiltovkou.   

Speciální náplasti a návleky

Máte pocit, že se budete v horku v kraťasech zbytečně potit? Dejte přednost speciálně navrženým náplastem a mazání na stehna. Ačkoliv každá varianta funguje trochu jinak, cíl je stejný – chránit vás před odřenými stehny. Zatímco mazání stačí na kůži namazat a můžete vyrazit, náplasti se lepí na postižená místa, kde brání kontaktu s kůží. Podobnou bariérovou ochranu představují pro tento problém určené pásky/návleky. Často můžete tento praktický doplněk pořídit pod názvem bandaletky. Ty se esteticky pod sukně a šaty hodí o něco lépe. 

Zachránit vás může antiperspirant

Dříve vás tření stehen netrápilo a nyní vás nečekaně zastihlo na dovolené, kdy nemáte žádné speciální náplasti ani návleky po ruce? Nezoufejte! Vystačit si můžete s klasickým antiperspirantem. Jelikož je tření způsobeno hlavně vlhkostí, právě antiperspirant pomůže zabránit hromadění potu a tím i odírání. Nejedná se však o dlouhodobé řešení, a tak pro jistotu mějte antiperspirant neustále u sebe a aplikaci průběžně opakujte.

napsala Dana Klementová

Zdroj:

https://cz.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=biker%20shorts%20outfit&eq=biker&etslf=5661

https://www.tetadrogerie.cz/clanky/krasa/telo/tabu-5-tipu-co-delat-kdyz-mate-v-lete-odrena-st

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz