Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Astrologické znamení Panny: Čím jsou obdařeni lidé narození v tomto zemském znamení?

Astrologické znamení Panny: Čím jsou obdařeni lidé narození v tomto zemském znamení?

26.8.2023 - redakce Babinet.cz

23. srpna vstoupilo Slunce do šestého znamení zvěrokruhu, znamení Panny. Panna se většinou vypodobňuje jako mladá dívka, držící zelenou snítku nebo obilný klas. Lidé narození v tomto znamení také většinou působí velice mladistvým dojmem. Panna je znamením země a vládne jí spolehlivý a mrštný Merkur.

foto / Pixabay

Znamení Panny uplatňuje vliv nad zeměmi Středního východu, které stály u kolébky naší civilizace, jako je například Asýrie nebo pak též Kréta. Panna také vládne nad městy Paříž, Jeruzalém, Bagdád nebo Washington, D.C.

Ve starověkém světě byla Panna považována za vůdčí konstelaci zvěrokruhu. Její spojitost s narozením a dětmi z ní dělá příhodný startovní bod pro jakýkoliv příběh duchovní cesty. Albertus Magnus, známý myslitel 13. století, byl například přesvědčen, že Ježíš se narodil ve znamení Panny. Na to podle některých astrologů odkazuje i symbol Panny, který připomíná upravené písmeno M - a je to prý odkaz na neposkvrněné početí Mesiáše.

Panny jsou lidé zvídavé mysli, kteří si nedají pokoj, dokud se nedozvědí vše, co se o té které věci chtěli dozvědět. Panny jsou rovněž velice pracovité a tudíž jako zaměstnanci oblíbené. Rovněž se velmi hodí pro domácnost. Panny si obratně od lidí dokážou získávat informace a poté si je buď doplnit z dalších zdrojů - nebo si potřebná fakta domyslet, aby nakonec sestavily podivuhodně přesný obraz.

Podstatnou složkou Panny je řád a harmonie. Lidé v tomto znamení narození by však měli hledět na to, aby si vlastní život i své záměry zjednodušovali, jinak jim hrozí, že se zalknou přívalem podrobností, které jejich náročný úsudek nedokáže nechat stranou. Oč méně se budou zajímat o drobnosti, tím větší pak bude jejich schopnost dosáhnout vyšších cílů.

Lidé narození ve znamení Panny bývají obvykle tolerantní, jakmile však začnou být slepí k vlastním omylům, mohou se z nich vyklubat větší dogmatici, než jsou ti, které kritizují. Mysl Panny ovládá představivost a vyvolává v těchto lidech strach z nehod, nemocí a finančních potíží. Panny také citlivě vnímají  bolest a utrpení, proto často povrchně soucítí s těmi, na něž dolehla nepřízeň osudu.

V podnikání se Panny uplatní zejména tam, kde jejich bystrý úsudek spatřuje nové možnosti nebo výnosný obchod. Dokážou vyhodnocovat podmínky pro podnikání a odhadnout směřování trhu. Stávají se z nich dobří spisovatelé, redaktoři a právníci, neboť dokážou rychle odhadnout situaci a své závěry chytře aplikovat.

Mezi Pannami najdeme i mnoho architektů a návrhářů. Aby však uspěli jako učitelé, obchodníci či herci, musí tito lidé překonat svou uzavřenost. Ve znamení Panny se narodily takové osobnosti, jako kupříkladu Greta Garbo, Sean Connery, Richard Gere, Hana Zagorová či Magda Vášáryová.

Láska ani manželství se u Panny neobejde bez obtíží. Na vině je náročná a často tvrdohlavá povaha, která je pro toto znamení příznačná. Nejlepší pro Pannu bývá partner stejného znamení, to pak mají oba pochopení pro kritické nálady toho druhého. Také Ryby, Býk a Kozoroh jsou pro Panny přijatelnou volbou.

K astrologickému znamení Panny je přiřazována planetka Chiron, která byla objevena v roce 1977. Je pojmenována po mytologickém kentaurovi Cheirónovi, který byl dobrým učitelem, znalcem přírody a také proslulým léčitelem. Chiron se považuje za léčivou planetku, k níž přiřazujeme takové rostliny, které mohou vyléčit téměř vše. Jedná se o bylinky, jako jsou například levandule lékařská nebo kozlík lékařský. Léčivými kameny pro znamení Panny jsou pak zejména citrín, jantar, achát, tygří oko, rubín či amazonit.

napsal Petr Matura

zdroj:intenet,N.Campion:Praktická astrologie

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip