Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Astrologie a přírůstek na váze: Jak vaše znamení ovlivňuje sklony k obezitě

Astrologie a přírůstek na váze: Jak vaše znamení ovlivňuje sklony k obezitě

11.8.2023 - redakce Babinet.cz

Věříte, že hvězdy mohou mít vliv na to, jakou potravu si vybíráte? Může nám astrologie dát odpověď i na to, proč máme takovou či makovou postavu? I když se to může jevit jako nezvyklý pohled na problematiku, pojďme se společně kouknout na to, jak nás může znamení ovlivňovat, jde-li o jídelníček. Zkusíte si tipnout, kdo má stravu hezky pod kontrolou a kdo naopak zajídá problémy šlehačkovými dortíky?

foto / Freepik

Beran

Nezaměnitelným charakteristickým rysem Beranů je energický temperament. To je na jednu stranu velmi pozitivní, ale na druhou stranu s sebou může tato skutečnost přinášet i drobné problémy. Jedním takovým problémem je například zajídání emocí. Když se Beran nemá kde vybít, snadno se může uchýlit k nájezdům na ledničku.

Býk

Býk se dá považovat za gurmána. Bez dobrého jídla si zrozenci v Býku neumějí svůj život vůbec představit. A jelikož jsou trochu leniví, rádi si dopřávají pohodlí gauče a k tomu něco na zub. To pak vytváří dokonalou a opakovanou příležitost k tomu, aby kulinářsky experimentovali. Když se nekontrolují, může to vést k rychlému přibírání na váze.

Blíženci

Blíženci jsou jedním z nejrychlejších znamení zvěrokruhu. Rychle myslí, rychle se pohybují a rychle žijí. To se týká také jídla. Blíženec umí telefonovat s mobilem v jedné ruce a s bagetou ve druhé. Jídlo si nevychutnají a tomu, že k jídlu je potřeba klid, nevěří. Bohužel, tato schopnost multitaskingu je většinou spíše přítěží a odnáší to jejich zdraví. Váha totiž pochopitelně stoupá.

Rak

Raci mají schopnost absorbovat emoce. To zahrnuje i emoce skrze jídlo. Když jsou smutní, pohrouží se do talíře plného těstovin se sýrovou omáčkou. A když jsou šťastní? Tři dorty za sebou také nejsou problém. Mnohdy tak Rak končívá se slzami kanoucími do polštáře a se zbytkem hranolků v posteli. Rak neumí pochopit, že jídlo není ani odměna, ani útěcha.

Lev

Lev je králem zvěrokruhu. Jelikož se přesně takto i cítí, demonstruje to na všem, co dělá. Výjimkou tak nejsou ani exkluzivní večeře, při kterých čas od času nechybí ani kaviár. Nespokojí se s ničím obyčejným. Když se mu něco nedaří, mile rád to přikryje vrstvou kvalitní smetany a pilinkami luxusní čokolády. Pokud snad má skutečně sklon k obezitě, může to souviset s hladem po velkoleposti.

Panna

Panny mají pověst jednoho z největších kritiků zvěrokruhu. Kuchyň je oblast, kterou, hned po své osobě, kritizují ze všeho nejvíce. Poznají každý nedostatek. Dokonce i ten nejmenší a jsou schopné udělat ze života peklo i tomu nejlepšímu šéfkuchaři. Znamená to však, že mají sklon k obezitě? Nejspíše ne. Naopak. Náročnost, kterou kladou na kvalitu jídla je, drží v normě.

Váhy

Je všeobecně známo, že Váhy se, i přes to, že jim to komplikuje jejich povaha, snaží o dokonalou harmonii. Většina ze zrozenců Vah jsou estéti a to zrcadlí i jejich talíře. Snaží se skloubit zdravé složky s lahodnými chutěmi, ale ani nějaký ten prohřešek z rychlého občerstvení jim není cizí. To je svým způsobem před sklony k obezitě chrání.

Štír

Štíři prožívají hluboké emoce a vyhledávají intenzivní zážitky. To se odráží i v tom, co jedí. Můžou si užívat pikantního jídla, které je plné exotického koření i výrazných chutí. Díky této své touze po intenzitě se často vyhýbají fádním jídlům, která by jim neposkytla potřebný zážitek. Můžete na nich pozorovat, že k obezitě mají sklony v jistých vlnách.

Střelec

Střelci jsou zvídaví cestovatelé a jejich chuťové pohárky se rády nechávají hýčkat různými kuchyněmi světa. Střelci jsou vlastně takovými gurmány na cestách, kteří si dopřávají nejen místní speciality, ale i exotická jídla, která jinde vůbec nejsou k mání. Díky jejich aktivní povaze mají tendenci spalovat více kalorií, než do sebe vpraví. To jim je v souvislosti s váhou ku prospěchu.

Kozoroh

Kozorozi jsou známí svým praktickým přístupem ke všem aspektům života. Totéž u Kozorohů platí i v souvislosti s jídlem. Jsou to strávníci s rozmyslem, kteří si pečlivě vybírají jídlo, které jim bude prospěšné a které jim dodá energii na plnění jejich ambiciózních cílů. I to je jeden z důvodů, proč mají tendenci zůstávat ve zdravých číslech, jde-li o váhu.

Vodnář

Vodnáři jsou nezávislé a kreativní duše. Nebojí se experimentovat s novými věcmi. Kuráží jsou vyzbrojeni, i když jde o jídlo. Rádi zkouší nové recepty, různé kombinace chutí a exotické suroviny. To je v podstatě chrání před monotónní stravou a tím pádem i před tendencí nabírat na váze. Jejich jídelníček je krásně a úžasně pestrý.

Ryby

Ryby jsou citlivými jedinci, kteří se často spoléhají na své emoce a instinkty. To se může odrážet i ve způsobu, kterým se stravují. Mohou sklouzávat k tomu, že jídlo jim slouží jako útěcha. Prostřednictvím plného talíře si také mohou udržovat dobrou náladu. To postupně k nějakým těm problémům s nadváhou zákonitě povede.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

horoskopy.cz

https://www.elitedaily.com/lifestyle/zodiac-sign-food-personality-match

https://www.astrologyanswers.com/article/zodiac-dishes-foods-that-feed-your-sign/

https://stylecaster.com/lifestyle/food-and-drink/1336607/zodiac-signs-food/

Zdroj foto: Image by www.Freepik.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip