Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Letní šaty podle destinace. S jakými vyrazit do Provence, Španělska či Řecka?

Letní šaty podle destinace. S jakými vyrazit do Provence, Španělska či Řecka?

4.7.2023 - redakce Babinet.cz

Máte v plánu strávit letošní léto u moře nebo ve víru velkoměsta? Každé místo má svou jedinečnou atmosféru, kterou lze ještě více umocnit vhodným outfitem. S jakými šaty vyrazit do Provence, Španělska či Řecka?

foto / Freepik

Provence a letní maxi šaty s květovaným vzorem

Provence není jen levandule. Jedná se o harmonické spojení malebných vesnic, tepla, delikátního jídla a skvělého vína. Které šaty jsou pro tuto oblast nejvhodnější? 

Nejlépe v Provence zazáříte v maxi šatech s jemným vzorem. Ideální budou květinové motivy evokující letní pohodu. Chybu ale neuděláte ani s maxi vrstvenými šaty se vzory citronů ve světlé barvě. Sáhnout můžete i po volánech nebo jiných romantických prvcích. Co se týče barev, kromě ikonické fialové se nebojte všech pastelových barev lahodících oku.  

Pro romantické procházky provensálskými zákoutími se perfektně hodí bílé maxi šaty z kvalitního materiálu, slaměný klobouk a slaměná kabelka ve stylu košíku. Slaměné doplňky, šátky do vlasů a elegantní sluneční brýle jsou v tomto případě velice žádoucí. 

Do Španělska v červených šatech 

Rudá barva a Španělsko jdou zkrátka k sobě. Ať už tedy letos v létě plánujete navštívit Malagu, Barcelonu nebo třeba Palmu de Mallorcu, s červenými midi šaty s výstřihem do V a volány nemůžete šlápnout vedle. Zatímco na večeři k nim obujte sandálky na vysokém podpatku, na běhání po městě budou vhodnější elegantní kožené pantofle v hnědé barvě.

Jsou na vás červené šaty příliš výrazné a necítíte se v nich? Dejte přednost bílým šatům s červenými detaily, jako jsou například drobné červené květy či červené puntíky. 

Modro-bílé šaty na dovolenou v Řecku

Plánujete dovolenou v Řecku? Přibalte si modro-bílé šaty, které se k této zemi hodí jako rudá ke Španělsku. Na výběr máte řadu možností. Kromě klasiky v podobě pruhovaných zavinovacích midi šatů lze obléct například něžné bílé šaty s modrými kvítky nebo modré maxi šaty doplněné o bílou kabelku a sandály

Žádané modro-bílé kombinace můžete docílit i bílými midi šaty a modrým sakem. Během chladnějšího večera si podobný outfit zamilujete. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroje: 

https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=Summerdress to Spanish&rs =typed 

https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=Summer dress to Provence&rs=typed 

https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=Summer dress to Greece&rs=typed 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip